Pridėti į norų sąrašą

Tulipa humilis ‘Persian Pearl’, rūšinė botaninė „laukinė“ ciklameno spalvos miniatiūrinė tulpė, svogūninis augalas, svogūnas

1.05

Nurodyta 1 svogūno kaina. Pristatymas pradedamas nuo rugsėjo pabaigos.
 

Turime

Pridėti atviruką ar šokoladą?

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: ALTul97391 Kategorijos: , , , Žyma:

Aprašymas

Tulipa humilis ‘Persian Pearl’ (Žemoji, mažoji tulpė), rūšinė  botaninė „laukinė“ ryškios ciklameno spalvos miniatiūrinė tulpė, svogūninis augalas, svogūnas.  Ji priklauso rūšinių botaninių laukinių tulpių grupei, todėl sode atrodo  natūralistiškai, labai gerai natūralizuojasi, yra atspari nepalankioms aplinkos sąlygoms. Anksti žydinti ryškiai ciklameninės spalvos botaninė tulpė. Viduriukas kontrastingai ryškiai geltonas su tamsiais kuokeliais. Šių laukinių tulpių taurėlapiai yra purpurinės rausvos spalvos su žaliu švytėjimu išorėje ir ciklameninės violetinės spalvos viduje. Kaip taikliai atspindi jos pavadinimas „humilis“ (lot. žema, maža), ši tulpytė yra žema, viena mažiausių tulpių, vos 15 cm aukščio.

Nepaprastai daili ir miela miniatiūrinė tulpytė. Atrodo visai gležna ir lepi, tačiau tai netiesa – ji pakankamai stipri ir atspari, atlaiko gana atšiaurias kalnų sąlygas, prisitaikiusi augti uolėtose kalnų vietovėse tarp akmenų. Tulipa humilis yra Azijos tulpių rūšis, kilusi iš Sirijos, Turkijos, Irano, Irako, Pakistano ir vakarų Himalajų. Genties pavadinimas ‘Tulipa’ yra lotyniškas, tačiau jis kilęs iš turkiško žodžio tulbend, kuris reiškia „turbanas“.

Pasodinkite šią mažą tulpę saulėtoje vietoje ir ji žydės metai iš metų. Labai tinka alpinariumui ar vejai, bet, žinoma, taip pat puikiai tinka sodinti į vazonus ar konteinerius. Tulpė ‘Persian Pearl’ puikiai dera su ankstyvomis pavasarinėmis gėlėmis: žydrėmis, miniatiūriniais vilkdalgiais, krokais, margutėmis ir ankstyvais narcizais.

Tulpė ‘Persian Pearl’  – lengva, elegantiška ryški fuksijos spalvos miniatiūrinė vos 15 cm tulpė su mažais,  ryškiais dvispalviais žiedlapiais. Ši neįprasta tulpė savo efektingais žiedais visada patraukia akį.

Žydi anksti, balandžio mėnesį. Aukštis 15 cm. Tulpių svogūną reikia sodinti kaip ir daugumos svogūninių augalų – trijų svogūnų, t.y. maždaug 6 cm gylyje. Sodinti  rugsėjo – gruodžio (IX-XII) mėnesiais.  Tulpes reikia sodinti rudenį, pageidautina spalio/lapkričio mėn., po pirmųjų šalnų, nes tai išnaikins visas virusines ir grybelines ligas, kurios gali būti dirvoje ir kurios gali užkrėsti svogūnėlius.

Rūšinės laukinės tulpės dar vadinamos botaninėmis tulpėmis. Šios tulpės natūralizuojasi pasodintos saulėtoje, šiltoje vietoje. Po žydėjimo leiskite lapijai visiškai nudžiūti, kad maistinės medžiagos galėtų įsigerti į svogūnėlį. Vasarą jiems reikia šilumos, kad kitais metais vystytųsi žiedpumpuriai. Laukines tulpes galima sodinti ir į žolę, tik prieš pjaudami palaukite, kol jos visiškai nudžius. Išimtis yra miškinė tulpė (Tulipa sylvestris), kuri natūralizuojasi vietose, kur mažiau saulės. 
Iš Viduržemio jūros, Mažosios Azijos ir Kaukazo kilusios tulpių rūšys užaugina neįprastus, įvairaus aukščio ir akinančių spalvų žiedus. Pasižymi žymiai didesniu ilgametiškumu nei dauguma hibridinių tulpių, todėl jos puikiai tinka alpinariumams, jaukiems gėlynams ir natūraliems intarpams.
Tulpės geriausiai atrodo, kai yra auginamos purioje, pralaidžioje dirvoje, kurią lengva apdirbti ir labai gerai nusausinti. Gerai nusausinta ir drenuota dirva yra labai svarbu. Per drėgnoje dirvoje svogūnėliai gali pūti. Olandijoje tulpės auginamos smėlyje, o tai garantuoja, kad jos niekada nebus permirkusios.
Tulpės – nuostabios pavasarinės gėlės, savo romantišku grožiu pavergiančios kiekvieną. Daugiau apie pavasarį žydinčių svogūninių augalų sodinimą paskaitykite mūsų tinklaraštyje:  https://gelesmanufaktura.lt/37326-2/

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…