Pridėti į norų sąrašą

Dekoratyvinis Žvaigždinis česnakas (Allium christophii)- įspūdingas svogūninis sodo augalas, svogūnas

1.49

Išankstinis užsakymas, pristatymas pradedamas nuo rugsėjo pabaigos. Nurodyta 1 svogūno kaina

Turime

Pridėti atviruką ar šokoladą?

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: ALAll1222 Kategorijos: , , , Žyma:

Aprašymas

Dekoratyvinis česnakas Allium christophii – žavingas svogūninis sodo augalas, vienas įspūdingiausių česnakų. Ypatingai gražus ir išskirtinis, lengvai atpažįstamas dekoratyvinis česnakas, kuris dėl savo kilmės ir žiedelių formos dar vadinamas Žvaigždiniu česnaku arba Persijos žvaigžde (Star-look onion, Star of Persia). 1883 m. botanikas Christoph atrado šį dekoratyvinį svogūną Vidurinėje Azijoje, kur jis augo laukinėje gamtoje. Nuo to laiko šis dekoratyvinis česnakas nepaliauja stebinti ir žavėti. Jis pražysta daugybe žvaigždės formos žiedelių, blizgančių violetinių, su sidabriniu švytėjimu. Nuostabiai dera natūralistiniuose gėlynuose ar miksborderiuose tarp daugiamečių augalų. Nepakeičiamas dėl savo išskirtinių, lengvų, perregimų ažūrinių žiedynų – burbulų. Burbulai ypatingai dideli, vieni  didžiausių iš visų svogūninių augalų, net iki 20 cm skersmens!  Apdovanotas prestižiniu Karališkosios sodininkystės draugijos apdovanojimu Award of Garden Merit (AGM). Šios rūšies svogūnai yra kilę iš Persijos, Turkijos, Irano ir Turkmėnistano, nors dabar daugelyje pasaulio šalių auginami kaip dekoratyvinis svogūninis augalas.

Žydi vasaros pradžioje. Dievinamas drugelių ir landšafto dizainerių 🧡. Atsparus ligoms, kenkėjams ir stirnoms ( ir kas gi norės graužti česnaką…).  Labai tinka mišriems natūralistiniams gėlynams – puikus įspūdingas, tuo pačiu subtilus ir elegantiškas akcentas ten, kur netinka kiti per daug stambūs ir ryškūs didieji česnakai.

Aukštis 40-60 cm, priklausomai nuo dirvožemio rūšies ir drėgmės. Mėgsta saulėtą vietą (saulėje žiedynai užauga didesni ir ryškesni). Žydėjimo laikas: pavasario pabaigoje-vasaros pradžioje. Žydi labai  ilgai, žiedai skleidžiasi palaipsniui. Kaip magnetas vilioja bites, drugelius ir kamanes, nes žiedai gausūs nektaro. Įspūdingi žiedynai – skėčiai susideda iš šimtų žvaigždės formos violetinių žiedelių.

Stulbinančio stoto, labai išraiškinga, efektingai atrodanti sodo gėlė.  Tai tuo pačiu metu ir puiki skinta gėlė, ilgai išsilaikanti vazoje. Idealiai tinka džiovinimui ir naudojimui sausose puokštėse.

Šie česnakai žydi gegužės-birželio mėnesiais. Stiprus ir atsparus augalas. Česnakų svogūną reikia sodinti kaip ir daugumos svogūninių augalų – trijų svogūnų gylyje. Sodinkite rugsėjo – gruodžio (IX-XII) mėnesiais. Česnakus geriausia sodinti ne pačiame priekyje, o toliau, antrame plane, nes norėsis jų įspūdingus žiedynus palikti gėlyne ilgiau nenukirptus, o gelstantys lapai gadins vaizdą. Todėl būtų gerai, kad priekyje augantys žemesni augalai (pavyzdžiui melsvės) gelstančius lapus paslėptų. Česnakai – nuostabios sodo gėlės, savo išskirtiniu grožiu pavergiančios kiekvieną.

Prekių spalva ir atspalviai gali skirtis nuo pavaizduotų katalogo nuotraukose dėl fotografavimo ir atvaizdavimo ekrane ypatumų ir nustatymų, dėl fotografavimo filtrų ir apšvietimo. Prekė gali atrodyti šiek tiek kitaip, nei parodyta internetinės parduotuvės kataloge. Nuotraukos yra meninės, skirtos įspūdžiui sukelti. Reali prekių išvaizda gali skirtis nuo nuotraukoje pavaizduotos prekės. Prekių nuotraukos skirtos tik iliustraciniams tikslams. Jeigu jums kyla abejonių dėl nurodyto produkto savybių, kreipkitės į pardavimų vadybininką prieš įsigyjant prekę.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…