Pridėti į norų sąrašą

Girinė (Miškinė) tulpė, Tulipa sylvestris- rūšinė botaninė laukinė geltona miniatiūrinė tulpė, svogūninis augalas, svogūnas

0.95

Nurodyta 1 svogūno kaina

Šiuo metu neturime

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: ALTul9733 Kategorijos: , , , Žyma:

Aprašymas

Girinė (Miškinė) tulpė, Tulipa sylvestris (syn. T.florentine odorate), rūšinė botaninė laukinė geltona miniatiūrinė tulpė, svogūninis augalas, svogūnas.  Ji priklauso rūšinių botaninių laukinių tulpių grupei, todėl sode atrodo  natūralistiškai, labai gerai natūralizuojasi, yra atspari nepalankioms aplinkos sąlygoms. Ryškiai geltonos spalvos smulki grakšti laukinė tulpė saldžiai kvepiančiais žiedais. 

Rūšinės laukinės tulpės dar vadinamos botaninėmis tulpėmis. Šios tulpės natūralizuojasi pasodintos saulėtoje, šiltoje vietoje. Po žydėjimo leiskite lapijai visiškai nudžiūti, kad maistinės medžiagos galėtų įsigerti į svogūnėlį. Vasarą jiems reikia šilumos, kad kitais metais vystytųsi žiedpumpuriai. Laukines tulpes galima sodinti ir į žolę, tik prieš pjaudami palaukite, kol jos visiškai nudžius. Išimtis yra miškinė tulpė (Tulipa sylvestris), kuri natūralizuojasi vietose, kur mažiau saulės. 

Iš Viduržemio jūros, Mažosios Azijos ir Kaukazo kilusios tulpių rūšys užaugina neįprastus, įvairaus aukščio ir akinančių spalvų žiedus. Pasižymi žymiai didesniu ilgametiškumu nei dauguma tulpių, todėl jos puikiai tinka alpinariumams, jaukiems gėlynams ir natūraliems intarpams. Botaninių tulpių svogūnėliai gerokai mažesni nei hibridinių didžiųjų sodo tulpių.
Girinė (Miškinė) tulpė – lengva, elegantiška, ryški, miniatiūrinė vos 25 cm tulpė. Pasodinkite šią mažą tulpę saulėtoje vietoje ir ji žydės metai iš metų. Labai tinka alpinariumui ar vejai, bet, žinoma, taip pat puikiai tinka sodinti į vazonus ar konteinerius. Ši neįprasta nuostabiai kvepianti tulpė visada patraukia akį. Tulipa sylvestris puikiai dera su ankstyvomis pavasarinėmis gėlėmis: žydrėmis, miniatiūriniais vilkdalgiais, krokais ir ankstyvais narcizais.
Žydi gegužės mėnesį. Tulpių svogūną reikia sodinti kaip ir daugumos svogūninių augalų – trijų svogūnų, t.y. maždaug 6-8 cm gylyje. Sodinti  rugsėjo – gruodžio (IX-XII) mėnesiais.  Tulpes reikia sodinti rudenį, pageidautina spalio/lapkričio mėn., po pirmųjų šalnų, nes tai išnaikins visas virusines ir grybelines ligas, kurios gali būti dirvoje ir kurios gali užkrėsti svogūnėlius. Tulpės geriausiai atrodo, kai yra auginamos purioje, pralaidžioje dirvoje, kurią lengva apdirbti ir labai gerai nusausinti. Gerai nusausinta ir drenuota dirva yra labai svarbu. Per drėgnoje dirvoje svogūnėliai gali pūti. Olandijoje tulpės auginamos smėlyje, o tai garantuoja, kad jos niekada nebus permirkusios.
Tulpės – nuostabios pavasarinės gėlės, savo romantišku grožiu pavergiančios kiekvieną. Daugiau apie pavasarį žydinčių svogūninių augalų sodinimą paskaitykite mūsų tinklaraštyje:  https://gelesmanufaktura.lt/37326-2/

Prekių spalva ir atspalviai gali skirtis nuo pavaizduotų katalogo nuotraukose dėl fotografavimo ir atvaizdavimo ekrane ypatumų ir nustatymų, dėl fotografavimo filtrų ir apšvietimo. Prekė gali atrodyti šiek tiek kitaip, nei parodyta internetinės parduotuvės kataloge. Nuotraukos yra meninės, skirtos įspūdžiui sukelti. Reali prekių išvaizda gali skirtis nuo nuotraukoje pavaizduotos prekės. Prekių nuotraukos skirtos tik iliustraciniams tikslams. Jeigu jums kyla abejonių dėl nurodyto produkto savybių, kreipkitės į pardavimų vadybininką prieš įsigyjant prekę.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…