Akcija!
Pridėti į norų sąrašą

Rudeninis vėlyvis (Colchicum autumnale, autumn Crocus)- svogūninė gėlė rožiniais žiedais, svogūninis augalas, svogūnas

5.00 4.00

Nurodyta 1 svogūno kaina.

Turime

Pridėti atviruką ar šokoladą?

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: AKCol1205 Kategorijos: , , , , Žyma:

Aprašymas

Rudeninis vėlyvis (Colchicum autumnale, autumn Crocus) – nuostabi svogūninė rudens gėlė rožiniais žiedais, svogūninis augalas. 1 vnt. (svogūnas).  Specialios selekcijos, labai dideli svogūnai, 18-25 cm apimties, 100% žydėjimo garantija. Žiedų spalva rožinė, šviesiai alyvinė.  Vėlyvio žiedai labai dideli, daug didesni, nei krokų. Augalo aukštis 20-45 cm.

Rudeninis vėlyvis (dar vadinamas rudeniniu kroku) – labai neįprastas svogūninis augalas. Pas jį viskas atvirkščiai. Tarsi jis būtų supainiojęs metų laikus. Žiedai pasirodo ne pavasarį, o rudenį, rugsėjo gale – spalio mėnesį, kuomet kiti augalai jau brandina sėklas.  Apvaisintos vėlyvių mezginės lieka žiemoti po žeme iki pavasario. Neįprasta ir tai, kad vėlyvio žiedai auga be lapų, pliki, neturi žiedynstiebių.  Stambūs vėlyvio lapai pasirodo tik pavasarį, kuomet kitos svogūninės gėlės – žydi. O vėlyvis pavasarį brandina vaisius ir sėklas.  Lapai nunyksta birželio – liepos mėnesį. Ir augalas tarsi dingsta iki rudens, kai iš žemės pasirodo nuostabaus grožio didžiuliai žiedai.

Vėlyviai puikiai auga ir mūsų sąlygomis, lengvai natūralizuojasi. Sodinkite vėlyvius gėlynų pakraščiais. Savo neįprastai vėlyvu žydėjimu jie  suteikia sodui išskirtinio puošnumo ir spalvų, kuomet beveik niekas jau nebežydi. Nepaprastai gražiai atrodo kai pražysta visi žiedai, ir kai augalas auga ne vienas, o visas guotas. Žydi ilgai, apie 20-30 dienų. Kai kurie žiedai net sulaukia pirmojo sniego ir šaltuko, ir taip sustingsta ilgam, iki atlydžio. Gali augti saulėje ir daliniame pavėsyje šalia didesnių augalų.

Vėlyvio svogūną reikia sodinti kaip ir daugumos svogūninių augalų – trijų svogūnų gylyje, t.y. apie 15-20 cm. Sodinti  liepos-rugsėjo mėnesiais. Žemė puri, derlinga, pamaišyta su kompostu, pelenais, nesunki, neužmirkusi. Vėlyviams reikalingas geras dirvos drenažas, pralaidumas. Šiai gėlei parinkite pačią šilčiausią saulėtą vietą.  Pakenčia sausrą. Gražiausiai atsiskleidžia atvirose vietose, kai užtenka drėgmės ir saulės.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…