Pridėti į norų sąrašą

Dekoratyvinis česnakas Allium atropurpureum – gražus svogūninis augalas juodai bordiniais žiedynais, svogūnas

1.40

Nurodyta 1 svogūno kaina. Pristatymas pradedamas nuo rugsėjo pabaigos.

Turime

Pridėti atviruką ar šokoladą?

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: ALAll1211 Kategorijos: , , Žyma:

Aprašymas

Dekoratyvinis česnakas Allium atropurpureum – gražus svogūninis augalas juodai bordiniais žiedynais.  Labai sodrios tamsiai purpurinės spalvos. Allium atropurpureum užauga iki 70-85 cm aukščio. Žiedynas yra pusapvalis, apie 7 cm skersmens ir tinka skinimui. Šis vėlai žydintis dekoratyvinis česnakas turi ypatingą, gamtoje retai sutinkamą tamsiai raudonai violetinę spalvą.  Allium atropurpureum yra nuostabu sodinti kartu su daugiamečiais augalais saulėtose sodo vietose, tačiau įsitikinkite, kad jo nenustelbia anksčiau suvešintys ar per aukšti daugiamečiai augalai.

Kompaktiška, pusapvalė gėlės galvutė susideda iš daugybės tamsiai violetinės spalvos žvaigždės formos žiedų su sidabriniu švytėjimu. Dėl savo 80 cm aukščio puikiai dera su daugiamečiais augalais. Tai natūrali forma, kilusi iš Rytų Europos, Balkanų pusiasalio. Allium atropurpureum atsparus ligoms, kenkėjams, graužikams  ir stirnoms ( ir kas gi norės graužti česnaką…).  Labai tinka mišriems natūralistiniams gėlynams – puikus įspūdingas gėlynų akcentas, lengvai natūralizuojasi ir be rūpesčių kasmet pražysta. Labai gražiai dera su vėlyvosiomis tulpėmis ir kamasija, taip pat ypač efektingai atrodo šalia įvairių smilgų, varpinių augalų, pentinių (Delphinium), bijūnų (Paeonia) ir vilkdalgių (Iris).

Aukštis 70-85 cm. Žydėjimo laikas: pavasario pabaigoje-vasaros pradžioje. Labai išraiškinga, efektingai atrodanti sodo gėlė.  Tai tuo pačiu metu ir puiki skinta gėlė, ilgai išsilaikanti vazoje. Tinka džiovinimui ir naudojimui sausose puokštėse.

Šie česnakai žydi gegužės-birželio mėnesiais. Stiprus ir atsparus augalas. Česnakų svogūną reikia sodinti kaip ir daugumos svogūninių augalų – trijų svogūnų gylyje. Sodinkite rugsėjo – gruodžio (IX-XII) mėnesiais. Česnakus geriausia sodinti ne pačiame priekyje, o toliau, antrame plane, nes norėsis jų įspūdingus žiedynus palikti gėlyne ilgiau nenukirptus, o gelstantys lapai gadins vaizdą. Todėl būtų gerai, kad priekyje augantys žemesni augalai (pavyzdžiui melsvės) gelstančius lapus paslėptų. Česnakai – nuostabios sodo gėlės, savo išskirtiniu grožiu pavergiančios kiekvieną.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…