Pridėti į norų sąrašą

Mėlynas dekoratyvinis česnakas Allium caeruleum (syn. azureum)- dangaus žydrumo, ypatingai žavingas svogūninis sodo augalas, svogūnas

1.00

Nurodyta 1 svogūno kaina. Pristatymas pradedamas nuo rugsėjo pabaigos.

Turime

Pridėti atviruką ar šokoladą?

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: ALAll12211 Kategorijos: , , , Žyma:

Aprašymas

Mėlynasis dekoratyvinis česnakas Allium caeruleum (syn. azureum) – ypatingai žavingas svogūninis sodo augalas, vienas įspūdingiausių česnakų. Gražus ir išskirtinis, lengvai atpažįstamas dangaus mėlynumo dekoratyvinis česnakas. Šis unikalios spalvos Allium taip pat žinomas kaip Allium azureum arba mėlynasis svogūnas ir jo vardas reiškia lengvai atpažįstamą žydrą mėlyną spalvą. Kompaktiški apvalūs žiedai grakščiai iškyla virš siaurų lapų. Šis česnakas lengvai natūralizuojasi saulėtoje sodo vietoje. Allium azureum žiedai yra tarsi sodininkų šventasis gralis, o šis Sibiro vietinis gyventojas jų gausiai aprūpina. Šis svogūnas yra lengvai auginamas ir papuošia sodą daugybe smulkių apvalių linų mėlynumo žiedais.

Nuo to laiko, kai botanikai atrado šį dekoratyvinį svogūną Centrinėje Azijoje, kur jis augo laukinėje gamtoje, šis dekoratyvinis česnakas nepaliauja stebinti ir žavėti. Jis pražysta daugybe mėlynų žiedelių, kurie kaip magnetas vilioja bites, drugelius ir kamanes, nes žiedai gausūs nektaro. Nuostabiai dera natūralistiniuose gėlynuose ar miksborderiuose tarp daugiamečių augalų. Derinkite česnakus su bijūnais, pentiniais, vilkdalgiais, šalavijais ir rožėmis. Allium caeruleum nepakeičiamas dėl savo išskirtinių realiai mėlynos spalvos mini žiedynų – burbulų. Burbulai nedideli tik 3 cm skersmens, tačiau kadangi kotelis ilgas, net 80 cm, sodinant grupėmis sukuriamas stulbinančio gražumo vaizdas! Augalas apdovanotas prestižiniu Karališkosios sodininkystės draugijos apdovanojimu Award of Garden Merit (AGM) už nuopelnus sodui. Šios rūšies svogūnai yra kilę iš Sibiro, Kazachstano, Kirgizijos, Tadžikistano. Šiuose regionuose jis aptinkamas sausuose šlaituose, lygumose ir stepėse. Nors dabar daugelyje pasaulio šalių auginamas kaip dekoratyvinis svogūninis augalas. 

Žydi vasaros pradžioje. Dievinamas drugelių ir landšafto dizainerių 🧡. Atsparus ligoms, kenkėjams ir stirnoms ( ir kas gi norės graužti česnaką…).  Labai tinka mišriems natūralistiniams gėlynams – puikus įspūdingas, tuo pačiu elegantiškas akcentas.

Aukštis apie 80 cm, priklausomai nuo dirvožemio rūšies ir drėgmės. Mėgsta saulėtą vietą (saulėje žiedynai užauga gražesni ir ryškesni). Žydėjimo laikas: pavasario pabaigoje-vasaros pradžioje. 

Labai išraiškinga, efektingai atrodanti sodo gėlė.  Tai tuo pačiu metu ir puiki skinta gėlė, ilgai išsilaikanti vazoje. Idealiai tinka džiovinimui ir naudojimui sausose puokštėse.

Šie česnakai žydi gegužės-birželio mėnesiais. Stiprus ir atsparus augalas. Česnakų svogūną reikia sodinti kaip ir daugumos svogūninių augalų – trijų svogūnų gylyje. Sodinkite rugsėjo – gruodžio (IX-XII) mėnesiais. Česnakus geriausia sodinti ne pačiame priekyje, o toliau, antrame plane, nes norėsis jų įspūdingus žiedynus palikti gėlyne ilgiau nenukirptus, o gelstantys lapai gadins vaizdą. Todėl būtų gerai, kad priekyje augantys žemesni augalai (pavyzdžiui melsvės) gelstančius lapus paslėptų. Česnakai – nuostabios sodo gėlės, savo išskirtiniu grožiu pavergiančios kiekvieną.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…