Akcija!
Pridėti į norų sąrašą

Granatmedis (Pomegranate), granatas, granatų medelis (Punica granatum var. nana). Miniatiūrinė žemaūgė veislė

Nuo: 29.00 Nuo: 15.00

Šiuo metu augalas nežydi. Augalo aukštis matuojamas kartu su vazonėliu.

Pridėti atviruką ar šokoladą?

Išvalyti

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: AKPun01029 Kategorijos: , , , Žymos: , ,

Aprašymas

Granatmedis (Pomegranate), granatas, visų mėgstamų granatų medelis, lot. Punica granatum var. nana. Miniatiūrinė žemaūgė veislė. Šis granatmedis užauga tik iki 120 cm. Granatas – vaisingumo, gerovės ir tvarios santuokos simbolis.

Paprastasis granatmedis (Punica granatum) – Raudoklinių (Lythraceae) šeimos krūmas. Kilęs iš  Irano, Pakistano ir Afganistano. Plačiai auginamas Viduržemio jūros regione, Artimuosiuose rytuose, Pietryčių Azijoje.

Granato žiedai skaisčiai raudoni, beveik oranžiniai, 3 cm skersmens. Vaisius (granatas) užauga apie 5 cm skersmens, su kieta raudona luobele. Viduje  – valgomos sėklos,  apgaubtos sultingu sluoksniu, kuriame gausu mineralų ir vitaminų.  Nuo seno gausiai naudojamas liaudies medicinoje.

Lapeliai pailgi, gražūs , smulkūs, spindintys. Šakelės plonos ir smulkios. Parduodamas augalas nebūtinai turi žiedus ar vaisius. Ramybės stadijoje rudenį ir žiemą būna be lapelių.

Yra kelių dydžių, pasirinkite, augalo aukštis matuojamas kartu vazonėliu:

  • Vazonėlio skersmuo 12-14 cm, augalo aukštis 25-30 cm.
  • Vazonėlio skersmuo 14-20 cm, augalo aukštis 35-50 cm.
  • Vazonėlio skersmuo 17-21 cm, augalo aukštis 60-80 cm.

Augalo kaina priklauso ne tik nuo aukščio, bet ir nuo tankumo, nuo vešlumo, nuo vazono dydžio.

Paprastasis granatmedis  – labai atsparus ir ištvermingas augalas, pakenčia sausras ir šalčius iki -10 laipsnių C. Beveik neserga ir atsparus kenkėjams. Tamsiu žiemos laikotarpiu, kaip ir visus Viduržemio regiono augalus, granatą reikia laistyti mažiau ir stengtis laikyti vėsiau. Granatas – ne visžalis augalas. Žiemą Granatmedis turi ramybės periodą, todėl numeta lapelius, o pavasarį sužaliuoja iš naujo.

Granatmedžiai – vieni pirmųjų žmonijos vaisinių augalų, manoma, kad buvo sukultūrinti ankstyvajame civilizacijos periode, 5 tūkst. metų prieš Kristų. Nenuostabu, kad granato vaisius ir pats medis yra glaudžiai susiję su mitologija, tikėjimu, su simbolika.  Granatas visada buvo laikomas vaisingumo, gerovės ir santuokos simboliu. Žydų rabinai laikosi nuomonės, kad Adomas ir Ieva Rojaus soduose nuo Pažinimo medžio skynė ir valgė ne obuolį, bet granato vaisių. Todėl granatai kartais vadinami uždraustu Edeno sodo vaisiumi.

Nuo senų laikų granatai vadinami karališkais vaisiais. Kalbama, kad jei pasaulyje nebūtų granatų, monarchai neturėtų kelių valdžios įrodymo atributų – karūnos ir skeptro. Nes būtent šio vaisiaus viršūnė yra monarchijos simbolio- karūnos – prototipas.

 

Prekių spalva ir atspalviai gali skirtis nuo pavaizduotų katalogo nuotraukose dėl fotografavimo ir atvaizdavimo ekrane ypatumų ir nustatymų, dėl fotografavimo filtrų ir apšvietimo. Prekė gali atrodyti šiek tiek kitaip, nei parodyta internetinės parduotuvės kataloge. Nuotraukos yra meninės, skirtos įspūdžiui sukelti. Reali prekių išvaizda gali skirtis nuo nuotraukoje pavaizduotos prekės. Prekių nuotraukos skirtos tik iliustraciniams tikslams. Jeigu jums kyla abejonių dėl nurodyto produkto savybių, kreipkitės į pardavimų vadybininką prieš įsigyjant prekę.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…