Akcija!
Pridėti į norų sąrašą

Ypatingas mūsų augalas – Žvaigždinis jazminas (Trachelospermum jasminoides, Šiurkščius, Star Jasmine, Jasmin étoilé)

Nuo: 14.00 Nuo: 12.00

Pridėti atviruką ar šokoladą?

Išvalyti

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: AKTra01035 Kategorijos: , , , , , Žymos: , , ,

Aprašymas

Dar vienas numylėtas, ypatingas mūsų augalas – Žvaigždinis jazminas (Trachelospermum jasminoides, Star Jasmine, Šiurkščius). Žodžiais nenupasakosi jo nuostabaus saldaus kvapo. Na, o grožis – tam ir žodžių nereikia. Gėrėkitės 🙂

Žvaigždinis jazminas dar kitaip vadinamas Toskanos jazminu. Kilęs iš Pietryčių Azijos, Japonijos, Vietnamo, Pietų Kinijos, kur šimtmečiais auginamas kaip dekoratyvinis ir ypač aromatingas augalas. Šis jazminas auginamas dėl savo nuostabaus grožio ir neapsakomo, ypatingo saldaus, užburiančio kvapo. Prancūzijoje Provanse kiekviename miestelyje šiuo kvapniu augalu apsodinti gėlynai, namų sienos. Iš jo gaminami kvepalai, eteriniai aliejai, kvėpinami muilai. Trachelospermum yra greitai auganti liana. Žydi visą vasarą nuo birželio iki rugsėjo mėnesio. Galima jį auginti kaip kambarinį augalą, bet pavasarį ir vasarą pagal galimybes išnešti į lauką, čia jis augs žymiai gražiau ir stipriau kvepės. Žvaigždinis jazminas auga labai greitai, leidžia elegantiškus, plastiškus, gražiai besivejančius ūglius. Lapeliai gražūs, odiški, blizgantys. Augalas atrodo įspūdingai ir nežydintis.

Turime skirtingų dydžių augalų, pasirinkite. Vazonėlio skersmuo 9-20 cm, parduodamo augalo aukštis 20-75 cm. Augalo kaina priklauso nuo augalo vešlumo, nuo aukščio ir nuo vazono dydžio.

Vasarą žvaigždinis jazminas puikiai jaučiasi lauke – balkone ar terasoje, tačiau nežiemoja pas mus. Rudenį atšąlus orams būtinai reikia pernešti iš terasos ar balkono į šildomas patalpas, į šviesų kambarį. Žvaigždinis jazminas žydi visą vasarą, nuo birželio iki rugsėjo. Būtina jį tręšti žydinčių augalų trąšomis. Tuomet terasoje jus visą vasarą lydės jo nuostabus aromatas ir žiedų gausa.

Trachelospermum būtinos grotelės ar kitokios atramos, kad liana turėtų kur lipti ir vyniotis. Ūgliai ilgi ir tvirti,  su laiku medėja, laiku nepalenkus prie grotelių, vėliau nesilanksto.

Geresnei augalo savijautai patartina jį iškart persodinti į didesnį vazoną. Žemė derlinga, kompostinė.

Laistyti įprastai, kaip ir visus žydinčius augalus – 1 kartą per savaitę arba tuomet, kai pradžiūna žemė. Neleiskite žemei visiškai išdžiūti, tuomet sustos augalo vystymasis. Būtinai tręškite jazminą žydinčių augalų trąšomis pagal instrukciją.

Prekių spalva ir atspalviai gali skirtis nuo pavaizduotų katalogo nuotraukose dėl fotografavimo ir atvaizdavimo ekrane ypatumų ir nustatymų, dėl fotografavimo filtrų ir apšvietimo. Prekė gali atrodyti šiek tiek kitaip, nei parodyta internetinės parduotuvės kataloge. Nuotraukos yra meninės, skirtos įspūdžiui sukelti. Reali prekių išvaizda gali skirtis nuo nuotraukoje pavaizduotos prekės. Prekių nuotraukos skirtos tik iliustraciniams tikslams. Jeigu jums kyla abejonių dėl nurodyto produkto savybių, kreipkitės į pardavimų vadybininką prieš įsigyjant prekę.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…