Pridėti į norų sąrašą

Rozmarinas kvapusis (Rosmarinus officinalis, Rosemary) -prieskoninis augalas, formuotas kaip medelis, ant stiebo

Nuo: 25.00

Dekoratyvinis vazonėlis parduodamas atskirai, žr. Vazonai

Pridėti atviruką ar šokoladą?

Išvalyti

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: AKRoz21025 Kategorijos: , , , , , , Žymos: , , , , ,

Aprašymas

Rozmarinas kvapusis (Rosmarinus officinalis, angl. Rosemary) vazone – formuotas kaip medelis, burbulas ant kotelio. Prieskoninis, vaistinis visapusiškai naudingas augalas.

Turime dviejų dydžių:

  • vazonėlio skersmuo 12-14 cm, augalo aukštis kartu su vazonėliu 40-50 cm.
  • vazono skersmuo 17-19 cm, augalo aukštis 70-80 cm.

Prieskoninis, vaistinis, aromatinis Viduržemio jūros regiono augalas. Ypatingo, tik jam būdingo aromato ir skonio. Išvaizdus krūmelis visžaliais siaurais aromatingais lapeliais, tiesiog privalantis būti kiekvienoje virtuvėje. Labai tinka ir namų, terasos ar balkono dekoravimui.

Būna dviejų rūšių:

  • įprastas, tiesiai į viršų augantis;
  • besidriekianti forma , Rosmarinus officinalis ‘Prostratus’, tuomet medelis ne toks kompaktiškas, išsidraikęs į šalis.
Kaip ir dauguma prieskoninių, aromatinių augalų, rozmarinai mėgsta šviesią saulėtą vietą, geriausia – kur nors ant palangės ar balkone. Tuomet jis bus kompaktiškesnis ir aromatingesnis. Karpykite viršūnėles, kad rozmarinas augtų tankesnis, gausiai šakotųsi.
Rozmariną galima puikiai auginti mūsų namuose . Tik pageidautina toliau nuo šildymo prietaisų – ypač žiemą. Suraskite jam vėsesnę vietą, pavyzdžiui prie lango. Ir kuo daugiau šviesos, saulės, gryno oro – visada. Šiltu metų laiku jiems labai tinka augti lauke – balkonas ar terasa būtų puiku…. Yra kelios priežasties, kodėl kartais rozmarinai neišgyvena kambario sąlygom – per daug šilta žiemos metu ir per tamsu… Lauke mūsų sąlygomis nežiemoja, bet patartina laikyti iki šalčių lauke – tuomet rozmarinai bus žymiai gražesni. Jeigu rozmarino lapelius vartosite maisui, tręškite tik natūraliomis trąšomis. Pakanka 1 kartą per mėnesį. Laistyti pakanka 1 kartą per savaitę, vidutiniškai, ne per gausiai.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…