Pridėti į norų sąrašą

Žalioji citrina, Laimo medelis, Citrinmedis Laimas ( Citrus aurantifolia, Lime tree, Limequat), 30-110cm aukščio

Nuo: 39.00

Vaisiai ir žiedeliai atsiranda periodiškai ir parduodamas augalas ne visada juos turi – teiraukitės. 

Pridėti atviruką ar šokoladą?

Išvalyti

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: AKCitr11199 Kategorijos: , , , Žymos: , , , ,

Aprašymas

Žalioji citrina, Laimo medelis, Citrinmedis Laimas ( Citrus aurantifolia, Lime tree). Vazonėlio skersmuo 12-35 cm, augalo aukštis kartu su vazonėliu 30-110 cm. Medelio formos, su rutuline laja, štambas. Vaisiai žali, aromatingi, rūgštūs.

Žaliavaisis citrinmedis yra kilęs iš Pietryčių Azijos.  Vėliau introdukuotas Artimuosiuose Rytuose, Šiaurės Afrikoje. Kolonizatorių įveistas Vest Indijoje, Centrinėje Amerikoje, Floridoje ir Kalifornijoje. Šie kraštai tapo  pagrindiniais žaliųjų citrinų tiekėjais pasaulyje. Vėsesnio klimato kraštuose augalas dažnai auginamas namuose.

Laimų medelis – žinomas kiekvienam ir yra vienas geidžiamiausių kambarinių augalų.  Mūsų žalieji citrinmedžiai jau yra paskiepyti ir dera, augina puikiąsias aromatingas žaliąsias citrinas „laimus“. Laimas namų sąlygomis ar terasoje, balkone  (vasaros metu) auga puikiai ir ilgai džiugina akį. Jam reikia ypač daug šviesos ( ir saulės), tamsios vietos netoleruoja. Citrinmedžius reikia dažnai tręšti specialiomis trąšomis – bent porą kartų per mėnesį, visais metų laikais… Kadangi citrusinis medelis gana greitai auga, retkarčiais nukirpkite  jo ūglių viršūnėles, geriau po žydėjimo ir po vaisių nuskinimo.

Kartais turime ir Laimo bei Kinkano hibridų – Citrus Limequat (Citrus x floridana). Sunokę jo vaisiai būna geltoni, išskirtiniai savo skoniu ir išvaizda. Kaip ir kinkanai – valgomi kartu su saldžia žievele. Vaisiai aromatingi, rūgštūs ir savito skonio. Citrus Limequat labai retas medelis, natūraliai išvestas 1909 metais Floridoje. Auga kompaktiškas ir neaukštas, mėgstamas dėl savo puikios savybės gausiai derėti jau ankstyvame amžiuje. Kaip ir laimas, dažnai ir įvairiai naudojamas kulinarijoje, kokteilių pagardinimui ir uogienių gamyboje.

Galite įsigyti ir kitą retą citrusinių augalų rušį : Citrus limetta ‘Pursha’, saldųjį Laimą (sweet Lime) – tai hibridas tarp  Citrus limetta ir Citrus sinensis (apelsino). ‘Pursha’ labai populiarus ir auginamas kaip ypač dekoratyvus medelis : jis stiprus, augus ir lengvai prižiūrimas, jis auga labai kompaktiškai ir natūraliai apvaliai, kaip ir Kinkanas. Net ir suaugęs brandus medis visada išlieka dailus kompaktiškas, apvalia laja, todėl ypatingai tinkamas pastoviai auginti dideliuose puoduose, konteineriuose. Žiedai vidutinio dydžio apie 2-2,5 cm, balti ir intensyviai kvepiantys. ‘Pursha’ vaisiai yra geltoni, plokšti, primena mandarinus ir visus metus gausiai dera. Vaisiai labai skanūs, delikatesiniai, saldūs kaip mandarinai. Tai vieni įdomiausių ir skaniausių citrusinių augalų.

Citrusai valo patalpų orą, išskiria į aplinką daug fitoncidų (natūralių antibiotikų), pasižymi baktericidinėmis savybėmis ir yra ypač mėgstami dėl savo nuostabaus kvapo bei puikios išvaizdos.
Citrusiniai augalai turi dar vieną puikią savybę – jie neturi taip vadinamo “ramybės periodo” ir  tinkamai auginami,  jie nepertraukiamai žydi ir brandina vaisius. Todėl vienu metu ant augalų matysite ir žiedelius, ir vaisius . Pardavimo momentu vaisiai ir žiedai būna ne visada, arba vaisiai būna dar neprinokę – pasiteiraukite. Persodinti iškart nereikia – jis paprastai būna pasodinti “gimtojoje” Pietų žemėje, su vulkaninių uolienų priemaišom… Kai po metų ar kelių citrinmedį jau reikės persodinti, pirkite specialią citrusiniams augalams paruoštą žemę.

Laimų medelis atsparus ligoms ir kenkėjams, retai nuo to nukenčia. Stebėkite, ar neatsiranda amarų, skydamarių ir voratinklinių erkučių. Tuomet augalą reguliariai plaukite ūkinio muilo tirpalu.

Nors ir ne visada pavyksta, žaliąsias citrinas galima puikiai auginti mūsų namuose . Tik pageidautina toliau nuo šildymo prietaisų – ypač žiemą. Žiemai suraskite augalui vėsesnę, tačiau būtinai šviesią vietą. Kuo daugiau šviesos, saulės, gryno oro – visada. Šiltu metų laiku šiems medeliams labai tinka augti lauke – balkonas ar terasa būtų puiku… Dažniausia klaida – nepakankamas laistymas. Geram sudrėkinimui nepakanka pilti vandenį iš viršaus, nes niekada nežinai, ar sudrėksta visas gruntas. Reikia retkarčiais, kartą per savaitę ar dvi, ypač kai šilta, jeigu yra tokia galimybė, augalą pilnai su visu vazonu panardinti į kibirą su vandeniu, kad visiškai apsemtų vazoną, kol pradės kilti oro burbulai. Medelį ištraukti tik tuomet, kai oro burbulai nustos kilti. Ypač gerai, jeigu tame pačiame vandenyje jau bus ištirpintų trąšų. Šildymo sezono metu kartais apipurkškite Laimo lapelius minkštu vandeniu.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…