Pridėti į norų sąrašą

Citrinmedis Kinkanas (Citrus Kumquat, Fortunella japonica, Citrofortunella), kambarinis augalas, įvairaus dydžio medelis

Nuo: 39.00

Vaisiai ir žiedeliai atsiranda periodiškai ir parduodamas augalas nevisada juos turi arba jie būna dar nesunokę, žali – teiraukitės. Dekoratyviniai vazonėliai parduodami atskirai. Augalo aukštis matuojamas kartu su vazonėliu. Augalo kaina priklauso ne tik nuo aukščio, bet ir nuo vešlumo, nuo lajos dydžio.
 

Pridėti atviruką ar šokoladą?

Išvalyti

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: AKKum01049 Kategorijos: , , , , Žymos: , , ,

Aprašymas

Citrinmedis Kinkanas (Citrus Kumquat, Fortunella japonica, Citrofortunella), egzotinis kambarinis augalas, citrusas. Medelio formos, su rutuline laja. Vazonėlio skersmuo 12-19 cm, augalo aukštis kartu su vazonėliu apie 25-60 cm. Pasirinkite dydį. Augalo aukštis matuojamas kartu su vazonėliu.

Kinkanas – tai ypatingas citrusas, jo pailgi rūgštūs vaisiai valgomi kartu su saldžia žievele. Kinkanas namų sąlygomis ar terasoje, balkone  (vasaros metu) auga puikiai ir ilgai džiugina akį. Jam reikia daug šviesos (ir saulės), tamsios vietos netoleruoja. Reikia dažnai tręšti specialiomis trąšomis – bent porą kartų per mėnesį, visais metų laikais… Laistyti 1 kartą per savaitę arba tada, kai išsausėja dirvos paviršius. Priklauso nuo oro sąlygų ir temperatūros.

Citrusiniai augalai turi dar vieną puikią savybę – jie neturi taip vadinamo “ramybės periodo” ir  tinkamai auginami,  nepertraukiamai žydi ir brandina vaisius. Todėl vienu metu ant augalų matysite ir žiedelius, ir vaisius . Pardavimo momentu vaisiai ir žiedai būna ne visada arba vaisiai būna dar nesunokę, žali – pasiteiraukite.

Persodinti iškart nereikia – jie paprastai būna pasodinti “gimtojoje”pietų žemėje, su vulkaninių uolienų priemaišom… Kai po metų ar kelių jau reikės persodinti, pirkite specialią citrusiniams augalams paruoštą žemę. Nesodinkite į lengvą durpinį substratą. Būtinai turi būti sunkesnio grunto, molio ir geras drenažas. Kadangi citrinmedis gana greitai auga, retkarčiais nukirpkite  jo ūglių viršūnėles, geriau po žydėjimo ir po vaisių nuskinimo.

Citrusai valo patalpų orą, išskiria į aplinką daug fitoncidų (natūralių antibiotikų), pasižymi baktericidinėmis savybėmis ir yra ypač mėgstami dėl savo nuostabaus kvapo bei puikios išvaizdos.
Citrus Kumquat atsparus ligoms ir kenkėjams, retai nuo to nukenčia. Stebėkite, ar neatsiranda amarų, skydamarių ir voratinklinių erkučių. Tuomet augalą reguliariai plaukite ūkinio muilo tirpalu. Šildymo sezono metu kartais apipurkškite kinkano lapelius minkštu vandeniu.

Nors ir ne visada pavyksta, kinkanus galima puikiai auginti mūsų namuose . Tik pageidautina toliau nuo šildymo prietaisų – ypač žiemą. Žiemai suraskite augalui vėsesnę, tačiau būtinai šviesią vietą. Kuo daugiau šviesos, saulės, gryno oro – visada. Šiltu metų laiku šiems medeliams labai tinka augti lauke – balkonas ar terasa būtų puiku… Dažniausia klaida – nepakankamas laistymas. Geram sudrėkinimui nepakanka pilti vandenį iš viršaus, nes niekada nežinai, ar sudrėksta visas gruntas. Reikia retkarčiais, kartą per savaitę ar dvi, ypač kai šilta, jeigu yra tokia galimybė, augalą pilnai su visu vazonu panardinti į kibirą su vandeniu, kad visiškai apsemtų vazoną, kol pradės kilti oro burbulai. Medelį ištraukti tik tuomet, kai oro burbulai nustos kilti. Ypač gerai, jeigu tame pačiame vandenyje jau bus ištirpintų trąšų.

Prekių spalva ir atspalviai gali skirtis nuo pavaizduotų katalogo nuotraukose dėl fotografavimo ir atvaizdavimo ekrane ypatumų ir nustatymų, dėl fotografavimo filtrų ir apšvietimo. Prekė gali atrodyti šiek tiek kitaip, nei parodyta internetinės parduotuvės kataloge. Nuotraukos yra meninės, skirtos įspūdžiui sukelti. Reali prekių išvaizda gali skirtis nuo nuotraukoje pavaizduotos prekės. Prekių nuotraukos skirtos tik iliustraciniams tikslams. Jeigu jums kyla abejonių dėl nurodyto produkto savybių, kreipkitės į pardavimų vadybininką prieš įsigyjant prekę.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…