Pridėti į norų sąrašą

Vynmedis, vynuogių (Vitis vinifera) krūmas- liana, vijoklinis augalas vazone

19.00

Turime

Pridėti atviruką ar šokoladą?

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: ALVyn01019 Kategorijos: , , , , Žymos: ,

Aprašymas

Tikrasis Vynmedis, vynuogių (Vitis vinifera) krūmas – liana, vijoklinis augalas. Tai vienas seniausių kultūrinių augalų pasaulyje. Jau 3000 metų pr.m.e. buvo kultivuojamas Pietvakarių Azijoje, Kaukaze, Viduržemio jūros regione.
Veislė ‘Boskoop Glory’ – uogos mėlynai juodos, anksti subręstančios, lapai fantastiškai gražūs. Šias vynuoges galima valgyti šviežias arba gaminti iš jų puikų vyną, kuris gaunasi ypač skanus, jei leisite vynuogėms saulėje sunokti, ilgiau pakabėti ant šakelių, sukaupti daugiau cukraus. ‘Boskoop Glory’ vynmedis gausiai dera, uogos labai gražios, saldžios ir aromatingos. Tvirta, ligoms atspari veislė mėgstama ne tik dėl savo ypatingų uogų, bet ir dėl įspūdingai gražios išvaizdos – rudenį jos tamsiai žali puošnūs lapai nusidažo ryškiai raudonai purpurine spalva.
Augalas atsparus šalčiams, nepalankioms oro sąlygomis ir kenkėjams. Nesudėtinga auginti net pradedančiam sodininkui, nes beveik nereikalauja jokios priežiūros. Labai svarbu, kad uogos subręsta kiek anksčiau, sezono viduryje. Todėl net ir „šiauriečiams“ sodininkams įmanoma surinkti kokybišką derlių ir pasimėgauti skaniomis vynuogėmis. Šis vynmedis yra apdovanotas prestižiniu „Award of Garden Merit“ apdovanojimu. Tai puiki prasminga dovana.
Parinkite augalui saulėtą šiltą vietą. Vynmedžiams augti reikia įrengti atramas – pergoles, sieneles ar tvoras. Augalą reikia  karpyti, formuoti. Žemė turi būti gerai drenuota, bet trąši, derlinga, humusinga. Nors vynmedis geriausiai auga kalkėtoje dirvoje, jis gali pakęsti įvairaus tipo nerūgštų dirvožemį. Tačiau geras drenažas yra būtinas. Taip pat svarbus vėdinimas, gera oro ventiliacija tarp šakų. Tręšti reikia kalciu ir kaliu praturtintomis trąšomis.
Genėti reikia atsargiai ir laiku. Geriausia rudenį, po derliaus nuėmimo, apie lapkričio-gruodžio mėn. Negenėkite pavasarį, kai augalas jau bunda ir ruošiasi augti.
Tikrasis vynmedis (Vitis vinifera L.)  nors vadinasi vynmedžiu, tai yra įspūdinga, masyvi, greitai auganti liana, natūraliai paplitusi šiaurinio pusrutulio šiltuose ir vidutinio klimato regionuose. Augalas vertingas savo uogomis – vynuogėmis, jos valgomos, iš jų spaudžiamos sultys, gaminamas vynas – vienas seniausių gėrimų. Beveik visos vynuogių veislės išvestos iš tikrojo vynmedžio. Vynuoges galima auginti ir Lietuvoje, nes yra veislių, kaip ‘Boskoop Glory’, kurios atsparios šalčiui.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt