Pridėti į norų sąrašą

Alyvmedis (Olea europaea), medelio formos, didelis ir vešlus, aukštis 120-200cm, kambarinis augalas

Nuo: 169.00

Pridėti atviruką ar šokoladą?

Išvalyti

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: AKAly030195 Kategorijos: , , , Žymos: ,

Aprašymas

Alyvmedis (Olea europaea), didelis ir vešlus, suformuotas kaip medis – stiebas su apvalia rutuline laja. Kultinis Pietų Europos augalas, apie kurį sukasi visa šių kraštų kasdienybė – nepakeičiamas, dievinamas, naudojamas viskam – maistui, grožiui, želdinimui, dekoravimui…

Vazono skersmuo 25-30 cm, augalo aukštis kartu su vazonu apie 120-200 cm. Laja vešli, didelė – plotis apie 50-60 cm. Gana storas kamienas.

Šiltuoju metų laiku alyvmedis bus jūsų terasos ar balkono puošmena, o žiemą puikiai jausis prie lango kambaryje ar kitoje šviesioje vietoje. Lauke mūsų kraštuose alyvmedžiai nežiemoja.

Alyvmedžiams reikia daug šviesos ir saulės, ir gryno oro. Jeigu negalite medeliui tokių sąlygų suteikti, geriau atsisakykite, nepirkite. Nors ir ne visada pavyksta, alyvmedžius galima puikiai auginti mūsų namuose. Tik pageidautina toliau nuo šildymo prietaisų – ypač žiemą. Žiemai suraskite augalui vėsesnę, tačiau būtinai šviesią vietą. Ir kuo daugiau šviesos, saulės, gryno oro – visada. Šiltu metų laiku jiems labai tinka augti lauke – balkonas ar terasa būtų puiku…. Dažniausia klaida – nepakankamas laistymas (visais metų laikais). Geram sudrėkinimui nepakanka pilti vandenį iš viršaus, nes niekada nežinai, ar sudrėksta visas gruntas, ar visos šaknys gavo vandens. Reikia retkarčiais, kartą per savaitę ar dvi, ypač kai šilta, jeigu yra tokia galimybė, alyvmedį pilnai su visu vazonu panardinti į kibirą su vandeniu, kad visiškai apsemtų vazoną, kol pradės kilti oro burbulai. Ištraukti tik tuomet, kai oro burbulai nustos kilti. Ypač gerai, jeigu tame pačiame vandenyje jau bus ištirpintų trąšų. Tręškite 1-2 kartus mėnesį. Žiemą visai netręškite, suteikite jam ramybės laikotarpį.

Yra kelios priežasties, kodėl kartais alyvmedžiai neišgyvena kambario sąlygom – per daug šilta žiemos metu ir per tamsu… Jeigu alyvmedis meta lapelius ir džiūsta, pavasarį vėl atželia, išleidžia naujus lapus. Tik nenustokite laistyti, apgenėkite sausas šakeles. Alyvmedžiai – vieni ištvermingiausių augalų. Kai atrodo, kad jau nėra jokios vilties – jie vėl sužaliuoja. Ne veltui per šimtmečius tai buvo stiprybės ir ištvermės simbolis.

Lauke nežiemoja (ištveria iki -10 laipsnių), bet patartina laikyti iki pat šalčių lauke, ne uždarose patalpose, – tuomet alyvmedžiai bus žymiai gražesni.

 

Prekių spalva ir atspalviai gali skirtis nuo pavaizduotų katalogo nuotraukose dėl fotografavimo ir atvaizdavimo ekrane ypatumų ir nustatymų, dėl fotografavimo filtrų ir apšvietimo. Prekė gali atrodyti šiek tiek kitaip, nei parodyta internetinės parduotuvės kataloge. Nuotraukos yra meninės, skirtos įspūdžiui sukelti. Reali prekių išvaizda gali skirtis nuo nuotraukoje pavaizduotos prekės. Prekių nuotraukos skirtos tik iliustraciniams tikslams. Jeigu jums kyla abejonių dėl nurodyto produkto savybių, kreipkitės į pardavimų vadybininką prieš įsigyjant prekę.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…