Pridėti į norų sąrašą

Mirta paprastoji (Myrtus communis) – medelio formos kambarinis augalas, 30cm aukščio

Nuo: 19.00

Augalo aukštis matuojamas kartu su vazonėliu. Dekoratyvinis vazonėlis į kainą neįeina, parduodamas atskirai, žr. Vazonai. 
 

Pridėti atviruką ar šokoladą?

Išvalyti

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: AKMir01019 Kategorijos: , , Žymos: , , , , , ,

Aprašymas

Mirta paprastoji (Myrtus communis) – suformuota medelio pavidalu, apie 25-30 cm aukščio. Mažiausia iš mūsų mirtų.

Buvo nuo seno auginama kiekvienuose namuose, nes tradiciškai Mirta laikoma moteriškumo, vaisingumo simboliu. Kiekviena nuotaka pasiimdavo mirtą su savimi, palikdama gimtuosius namus. Vaistinis, aromatinis, šimtmečius kultivuojamas nuostabus augalas. Mirta kartą per metus žydi mažais baltais žiedukais, panašiais į vyšnios.

Vasarą augalas puikiai auga lauke – balkone ar terasoje. Prieš žiemą mirtą reikia būtinai įnešti į kambarį, lauke mūsų sąlygomis nežiemoja.

Mirta mėgsta šilumą ir drėgmę. Neperdžiovinkite žemės, gausus laistymas labai svarbus. Stebėkite, kai tik žemė pradžiūna – paliekite minkštu, ne kalkėtu  šiltu drungnu vandeniu. Neleiskite žemei pilnai išdžiūti.

Mirtai labai svarbu, kad žemė visada būtų drėgna, vazonas pakėlus turi jaustis sunkus. Reikia dažnai laistyti ir kartais įmerkti į minkštą vandeni, pilnai panardinus vazoną, kad iškiltų oro burbulai. Minutei, ne ilgiau.  Vanduo turi būti šiltas, ne kambario temperatūros, o ranka jaučiamo šiltumo, drungnumo. Nes „kambario temperatūros“ stovintis asotyje vanduo yra per vėsus.

Mirta gražiau augs ant šviesios palangės. Retsykiais augalą pasukite, kad keras augtų tolygiai, nenukryptų į vieną pusę. Dažnai tręšti nereikia, pakanka 1 kartą per mėnesį. Vėliau reikėtų persodinti į keliais cm didesnį vazonėlį. Žemė universali, nesunki, ne molinga. Mirtą reikia reguliariai karpyti, kad būtų gražus burbuliukas.

Stebėkite augalo būklę, nes kartais mirtas puola voratinklinės erkutės, skydamariai ir miltuotieji amarai. Tokiu atveju būtinai augalą nuplaukite vandeniu arba ūkinio muilo tirpalu, pašalinkite kuo daugiau kenkėjų. Geriausia plauti gausiai apipurškiant lapelius ir šakeles. Kuo dažniau ir reguliariai, kol kenkėjai išnyks.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…