Aprašymas
Mirta paprastoji (Myrtus communis) – suformuota medelio ar krūmelio pavidalu, apie 25-30 cm aukščio. Mažiausia iš mūsų mirtų.
Pažvelgę į graikų mitologiją, pamatysime, kad mirta yra labai gerbiama nuo Antikos laikų. Viena istorija pasakoja apie tai, kaip deivė Venera aplankė Cytheraea salą. Atvykusi ji pasijuto nuoga ir suprato, kad taip negali prisistatyti gyventojams. Todėl ji užsidengė šakelėmis, nuskintomis iš mirtos medžio, ir nuo tos dienos mirta buvo šventa Venerai. Po to buvo tikima, kad mirtos gali įkvėpti tikrą meilę ir sėkmę, todėl graikai sodindavo mirtas visame kraštovaizdyje, kad visi galėtų mirtas matyti ir grožėtis. Taip pat manydami, kad tai suteikia sėkmės pomirtiniame gyvenime, senovės graikai puošdavo savo artimųjų kapus mirtų žiedais.
Visai neseniai Mirta buvo gražiai naudojama velionės karalienės Elžbietos laidotuvių puokštėse. Ši mirta buvo iš to paties augalo, kurio žiedai buvo karalienės vestuvių puokštėje 1947 m., kai ji ištekėjo už princo Philipo.
Mirta mėgsta šilumą ir drėgmę. Neperdžiovinkite žemės, gausus laistymas labai svarbus. Stebėkite, kai tik žemė pradžiūna – paliekite minkštu, ne kalkėtu šiltu drungnu vandeniu. Neleiskite žemei pilnai išdžiūti.
Mirtai labai svarbu, kad žemė visada būtų drėgna, vazonas pakėlus turi jaustis sunkus. Reikia dažnai laistyti ir kartais įmerkti į minkštą vandeni, pilnai panardinus vazoną, kad iškiltų oro burbulai. Minutei, ne ilgiau. Vanduo turi būti šiltas, ne kambario temperatūros, o ranka jaučiamo šiltumo, drungnumo. Nes „kambario temperatūros“ stovintis asotyje vanduo yra per vėsus.
Namuose Mirta gražiau augs ant šviesios palangės. Retsykiais augalą pasukite, kad keras augtų tolygiai, nenukryptų į vieną pusę. Dažnai tręšti nereikia, pakanka 1 kartą per mėnesį. Vėliau reikėtų persodinti į keliais cm didesnį vazonėlį. Žemė universali, nesunki, ne molinga. Mirtą reikia reguliariai karpyti, kad būtų gražus burbuliukas.
Stebėkite augalo būklę, nes kartais mirtas puola voratinklinės erkutės, skydamariai ir miltuotieji amarai. Tokiu atveju būtinai augalą nuplaukite vandeniu arba ūkinio muilo tirpalu, pašalinkite kuo daugiau kenkėjų. Geriausia plauti gausiai apipurškiant lapelius ir šakeles. Kuo dažniau ir reguliariai, kol kenkėjai išnyks.