Pridėti į norų sąrašą

Mirta paprastoji (Myrtus communis) – medelio formos kambarinis augalas, 30cm aukščio

29.00

Augalo aukštis matuojamas kartu su vazonėliu. Dekoratyvinis vazonėlis į kainą neįeina, parduodamas atskirai, žr. Vazonai. 
 

Pridėti atviruką ar šokoladą?

Išvalyti

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: AKMir01019 Kategorijos: , , , Žymos: , , , , ,

Aprašymas

Mirta paprastoji (Myrtus communis) – suformuota medelio pavidalu, apie 25-30 cm aukščio. Mažiausia iš mūsų mirtų.

Vaistinis, aromatinis, šimtmečius kultivuojamas nuostabus augalas.
Mes primiršome, bet šis dailus kambarinis augalas nuo seno buvo auginamas kiekvienuose lietuvių namuose, nes tradiciškai Mirta laikoma moteriškumo, vaisingumo simboliu. Takas, kuriuo eidavo nuotaka, būdavo puošiamas mirtos šakelėmis, o ant nuotakos galvos uždėtas mirtų vainikėlis simbolizuodavo tyrumą, pritraukdavo teigiamą energiją ir suteikdavo porai ilgalaikę meilę.
Mirta kartą per metus žydi mažais baltais žiedukais, panašiais į vyšnios.
Tiek mirtos medelis, tiek jo žiedai yra daugelio dievinami, todėl tapo meilės, sėkmės ir klestėjimo simboliu. Buvo sakoma, kad mirtų žiedai namams atneša sėkmę, energiją ir pozityvumą. Mirtos medelio dovanojimas – tai geriausias sėkmės ir laimės palinkėjimas.
Pažvelgę į graikų mitologiją, pamatysime, kad mirta yra labai gerbiama nuo Antikos laikų. Viena istorija pasakoja apie tai, kaip deivė Venera aplankė Cytheraea salą. Atvykusi ji pasijuto nuoga ir suprato, kad taip negali prisistatyti gyventojams. Todėl ji užsidengė šakelėmis, nuskintomis iš mirtos medžio, ir nuo tos dienos mirta buvo šventa Venerai. Po to buvo tikima, kad mirtos gali įkvėpti tikrą meilę ir sėkmę, todėl graikai sodindavo mirtas visame kraštovaizdyje, kad visi galėtų mirtas matyti ir grožėtis. Taip pat manydami, kad tai suteikia sėkmės pomirtiniame gyvenime, senovės graikai puošdavo savo artimųjų kapus mirtų žiedais.
Visai neseniai Mirta buvo gražiai naudojama velionės karalienės Elžbietos laidotuvių puokštėse. Ši mirta buvo iš to paties augalo, kurio žiedai buvo karalienės vestuvių puokštėje 1947 m., kai ji ištekėjo už princo Philipo.
Mirtos priežiūra nėra sudėtinga. Vasarą augalas puikiai auga lauke – balkone ar terasoje. Prieš žiemą mirtą reikia būtinai įnešti į kambarį, lauke mūsų sąlygomis nežiemoja.

Mirta mėgsta šilumą ir drėgmę. Neperdžiovinkite žemės, gausus laistymas labai svarbus. Stebėkite, kai tik žemė pradžiūna – paliekite minkštu, ne kalkėtu  šiltu drungnu vandeniu. Neleiskite žemei pilnai išdžiūti.

Mirtai labai svarbu, kad žemė visada būtų drėgna, vazonas pakėlus turi jaustis sunkus. Reikia dažnai laistyti ir kartais įmerkti į minkštą vandeni, pilnai panardinus vazoną, kad iškiltų oro burbulai. Minutei, ne ilgiau.  Vanduo turi būti šiltas, ne kambario temperatūros, o ranka jaučiamo šiltumo, drungnumo. Nes „kambario temperatūros“ stovintis asotyje vanduo yra per vėsus.

Namuose Mirta gražiau augs ant šviesios palangės. Retsykiais augalą pasukite, kad keras augtų tolygiai, nenukryptų į vieną pusę. Dažnai tręšti nereikia, pakanka 1 kartą per mėnesį. Vėliau reikėtų persodinti į keliais cm didesnį vazonėlį. Žemė universali, nesunki, ne molinga. Mirtą reikia reguliariai karpyti, kad būtų gražus burbuliukas.

Stebėkite augalo būklę, nes kartais mirtas puola voratinklinės erkutės, skydamariai ir miltuotieji amarai. Tokiu atveju būtinai augalą nuplaukite vandeniu arba ūkinio muilo tirpalu, pašalinkite kuo daugiau kenkėjų. Geriausia plauti gausiai apipurškiant lapelius ir šakeles. Kuo dažniau ir reguliariai, kol kenkėjai išnyks.

Prekių spalva ir atspalviai gali skirtis nuo pavaizduotų katalogo nuotraukose dėl fotografavimo ir atvaizdavimo ekrane ypatumų ir nustatymų, dėl fotografavimo filtrų ir apšvietimo. Prekė gali atrodyti šiek tiek kitaip, nei parodyta internetinės parduotuvės kataloge. Nuotraukos yra meninės, skirtos įspūdžiui sukelti. Reali prekių išvaizda gali skirtis nuo nuotraukoje pavaizduotos prekės. Prekių nuotraukos skirtos tik iliustraciniams tikslams. Jeigu jums kyla abejonių dėl nurodyto produkto savybių, kreipkitės į pardavimų vadybininką prieš įsigyjant prekę.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…