Akcija!
Pridėti į norų sąrašą

Citrinmedis Apelsinas (Citrofortunella, Citrus Orange, Orange tree), 40-80cm aukščio, kambarinis augalas

Nuo: 69.00 Nuo: 49.00

Vaisiai ir žiedeliai atsiranda periodiškai ir parduodamas augalas ne visada juos turi , arba jie dar būna neprinokę, žali – teiraukitės. 

Pridėti atviruką ar šokoladą?

Išvalyti

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: AKCitr01099 Kategorijos: , , , , , Žymos: , , , ,

Aprašymas

Citrinmedis Apelsinas (Citrofortunella, Citrus x sinensis, Citrus Orange, Orange tree, Citrus Clementine), kambarinis augalas.

Apelsinų medelis – žinomas kiekvienam ir yra vienas geidžiamiausių kambarinių augalų.  Ne vienas vaikystėje bandėme pasėti apelsino sėklytę ir auginome šį medelį :). Tačiau jau tada žinojome, kad reikės daug metų, kol jis suaugs ir pradės derėti, nes „reikia kažkur nešti ir skiepyti“… Mūsų apelsinmedžiai jau yra paskiepyti ir dera, augina puikiuosius, saldžius stambius apelsinus.

Apelsinas priklauso Rutaceae šeimai. Tai žydintis medis, gamtoje jo aukštis gali svyruoti nuo 5 iki 15 m. Apelsinmedis auginamas daugiausia dėl vaisių, bet ir dėl savo nuostabiai aromatingų žiedų bei kaip dekoratyvinis augalas. Brazilija yra apelsinų gamybos lyderė pasaulyje, tačiau Jungtinės Amerikos Valstijos, Meksika, Indija ir Kinija taip pat yra puikūs apelsinų gamintojai. Apelsinai yra vieni populiariausių vaisių pasaulyje ir antri po banano pagal suvartojamus kiekius. Nuo seniausių laikų žmonės puikiai suprato unikalią citrusinių vaisių naudą sveikatai. Dar Hipokratas ir senovės egiptiečiai kalbėjo apie citrusinių vaisių naudą. 16–17 amžiais jūreiviai savo bendrą sveikatą ir gerovę siejo su apelsinų ir citrinų vartojimu. Anot jų, dėl šių vaisių trūkumo susirgdavo liga, vadinama skorbutu. Tada jie nežinojo to priežasčių. Tačiau dabar žinome, kad skorbutas yra sunkaus vitamino C trūkumo pasekmė, kurią sukėlė skurdi jūreivių dieta, kurioje per ilgas keliones paprastai buvo labai mažai šviežių vaisių ir daržovių. Šiais laikais žinome, kad vitaminas C nėra vienintelė naudinga maistinė medžiaga, kurią suteikia apelsinai. Jie yra puikus kelių vitaminų, mineralų ir skaidulų šaltinis.

Apelsinas namų sąlygomis ar terasoje, balkone  (vasaros metu) auga puikiai ir ilgai džiugina akį. Jam reikia ypač daug šviesos ( ir saulės), tamsios vietos netoleruoja. Apelsinus reikia dažnai tręšti specialiomis trąšomis – bent porą kartų per mėnesį, visais metų laikais… Kadangi citrinmedis gana greitai auga, retkarčiais nukirpkite  jo ūglių viršūnėles, geriau po žydėjimo ir po vaisių nuskinimo.

Citrusai valo patalpų orą, išskiria į aplinką daug fitoncidų (natūralių antibiotikų), pasižymi baktericidinėmis savybėmis ir yra ypač mėgstami dėl savo nuostabaus kvapo bei puikios išvaizdos.
Citrusiniai augalai turi dar vieną puikią savybę – jie neturi taip vadinamo “ramybės periodo” ir  tinkamai auginami,  jie nepertraukiamai žydi ir brandina vaisius. Todėl vienu metu ant augalų matysite ir žiedelius, ir vaisius. Pardavimo momentu vaisiai ir žiedai būna ne visada, arba vaisiai būna dar neprinokę – pasiteiraukite. Persodinti iškart nereikia – jis paprastai būna pasodinti “gimtojoje” Pietų žemėje, su vulkaninių uolienų priemaišom… Kai po metų ar kelių apelsinmedį jau reikės persodinti, pirkite specialią citrusiniams augalams paruoštą žemę.

Apelsinmedis atsparus ligoms ir kenkėjams, retai nuo to nukenčia. Stebėkite, ar neatsiranda amarų, skydamarių ir voratinklinių erkučių. Tuomet augalą reguliariai plaukite ūkinio muilo tirpalu.

Nors ir ne visada pavyksta, apelsinus galima puikiai auginti mūsų namuose . Tik pageidautina toliau nuo šildymo prietaisų – ypač žiemą. Žiemai suraskite augalui vėsesnę, tačiau būtinai šviesią vietą. Kuo daugiau šviesos, saulės, gryno oro – visada. Šiltu metų laiku šiems medeliams labai tinka augti lauke – balkonas ar terasa būtų puiku… Dažniausia klaida – nepakankamas laistymas. Geram sudrėkinimui nepakanka pilti vandenį iš viršaus, nes niekada nežinai, ar sudrėksta visas gruntas. Reikia retkarčiais, kartą per savaitę ar dvi, ypač kai šilta, jeigu yra tokia galimybė, augalą pilnai su visu vazonu panardinti į kibirą su vandeniu, kad visiškai apsemtų vazoną, kol pradės kilti oro burbulai. Medelį ištraukti tik tuomet, kai oro burbulai nustos kilti. Ypač gerai, jeigu tame pačiame vandenyje jau bus ištirpintų trąšų. Šildymo sezono metu kartais apipurkškite apelsino lapelius minkštu vandeniu.

Vazonėlio skersmuo 15-30 cm, augalo aukštis kartu su vazonėliu 40-85 cm.

Prekių spalva ir atspalviai gali skirtis nuo pavaizduotų katalogo nuotraukose dėl fotografavimo ir atvaizdavimo ekrane ypatumų ir nustatymų, dėl fotografavimo filtrų ir apšvietimo. Prekė gali atrodyti šiek tiek kitaip, nei parodyta internetinės parduotuvės kataloge. Nuotraukos yra meninės, skirtos įspūdžiui sukelti. Reali prekių išvaizda gali skirtis nuo nuotraukoje pavaizduotos prekės. Prekių nuotraukos skirtos tik iliustraciniams tikslams. Jeigu jums kyla abejonių dėl nurodyto produkto savybių, kreipkitės į pardavimų vadybininką prieš įsigyjant prekę.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…