Akcija!
Pridėti į norų sąrašą

Mandarinas, mandarinmedis (Citrofortunella Calamondin), puošnus citrusinis medelis, įvairių dydžių

Nuo: 39.00 Nuo: 25.00

Dekoratyvinis vazonėlis parduodamas atskirai.  Augalo aukštis matuojamas kartu su vazonėliu. Vaisiai ir žiedeliai atsiranda periodiškai ir parduodamas augalas ne visada juos turi arba jie dar būna žali, nesunokę– teiraukitės. Augalo kaina priklauso ne tik nuo aukščio, bet ir nuo lajos dydžio, nuo pločio, tankumo ir nuo vaisių kiekio.
 

Pridėti atviruką ar šokoladą?

Išvalyti

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: AKCal01059 Kategorijos: , , , , , , Žymos: , , , , ,

Aprašymas

Mandarinmedis, Smulkiavaisis mandarinas, Smulkiavaisis citrinmedis (lot. Citrus madurensis, Citrofortunella Calamondin ) – dekoratyvinis mandarinas. Citrusas kalamondinas kilęs iš Rytų ir Pietryčių Azijos. Kalamondinas yra neįprastas vaisius, gautas sukryžminus  mandariną ir kinkaną. Vaisiai smulkūs, oranžinės spalvos ir labai rūgštaus skonio.

Vaisius – rūgštusis mandarinas (kalamondinas). Mandarinmedis namų sąlygomis ar terasoje, balkone  (vasaros metu) auga puikiai ir ilgai džiugina akį. Jam reikia daug šviesos ( ir saulės), tamsios vietos netoleruoja. Reikia dažnai tręšti specialiomis trąšomis- bent porą kartų per mėnesį, visais metų laikais.

Citrusiniai augalai turi dar vieną puikią savybę – jie neturi taip vadinamo “ramybės periodo” ir  tinkamai auginami,  jie nepertraukiamai žydi ir brandina vaisius. Todėl vienu metu ant augalų matysite ir žiedelius, ir vaisius. 

Mandarino vaisiai ir žiedeliai atsiranda periodiškai ir parduodamas augalas nevisada juos turi arba jie dar būna žali, nesunokę – teiraukitės.

Persodinti mandarino iškart nereikia – jie paprastai būna pasodinti “gimtojoje” Pietų žemėje, su vulkaninių uolienų priemaišom… Kai po metų ar kelių jau reikės persodinti, pirkite specialią citrusiniams augalams paruoštą žemę.

Vazonėlio skersmuo 12- 30 cm, augalo aukštis kartu su vazonėliu 20-130 cm. Pirkdami asirinkite augalo dydį. Medelio aukštis matuojamas kartu su vazonėliu.

Citrinmedžius, mandarinus galima puikiai auginti mūsų namuose . Tik pageidautina toliau nuo šildymo prietaisų – ypač žiemą. Suraskite augalui būtinai šviesią vietą. Ir kuo daugiau šviesos, saulės, gryno oro – visada. Šiltu metų laiku jiems labai tinka augti lauke – balkonas ar terasa būtų puiku…. Dažniausia klaida – nepakankamas laistymas (visais metų laikais). Geram sudrėkinimui nepakanka pilti vandenį iš viršaus, nes niekada nežinai, ar sudrėksta visas gruntas, ar visos šaknys gavo vandens. Reikia retkarčiais, kartą per savaitę ar dvi, ypač kai šilta, jeigu yra tokia galimybė, medelį pilnai su visu vazonu panardinti į kibirą su vandeniu, kad visiškai apsemtų vazoną, kol pradės kilti oro burbulai. Ištraukti tik tuomet, kai oro burbulai nustos kilti. Ypač gerai, jeigu tame pačiame vandenyje jau bus ištirpintų trąšų.

Yra kelios priežastys, kodėl kartais citrusai neišgyvena kambario sąlygom – per daug šilta žiemos metu, trūksta drėgmės ir per tamsu… Jeigu augalas meta lapelius ir džiūsta, pavasarį vėl atželia, išleidžia naujus. Tik nenustokite laistyti, apgenėkite sausas šakeles. Citrusai – vieni ištvermingiausių augalų. Kai atrodo, kad jau nėra jokios vilties – jie vėl sužaliuoja.

Prekių spalva ir atspalviai gali skirtis nuo pavaizduotų katalogo nuotraukose dėl fotografavimo ir atvaizdavimo ekrane ypatumų ir nustatymų, dėl fotografavimo filtrų ir apšvietimo. Prekė gali atrodyti šiek tiek kitaip, nei parodyta internetinės parduotuvės kataloge. Nuotraukos yra meninės, skirtos įspūdžiui sukelti. Reali prekių išvaizda gali skirtis nuo nuotraukoje pavaizduotos prekės. Prekių nuotraukos skirtos tik iliustraciniams tikslams. Jeigu jums kyla abejonių dėl nurodyto produkto savybių, kreipkitės į pardavimų vadybininką prieš įsigyjant prekę.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…