Pridėti į norų sąrašą

Leptospermum scoparium (Manuka tree, Tea tree) – garsusis Naujosios Zelandijos arbatmedis, Manuka medis. Šluotinis sėklutis

Nuo: 19.00

Pridėti atviruką ar šokoladą?

Išvalyti

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: AKArb01019 Kategorijos: , , , , Žymos: , , , ,

Aprašymas

Leptospermum scoparium (liet. Šluotinis sėklutis) – Naujosios Zelandijos arbatmedis, dar vadinamas manuka (iš maorių kalbos), manukos mirta ir panašiai. Tai visžalis krūmelis su smulkiais standžiais lapeliais, kurie yra labai aromatingi. Iš lapelių išgaunamas garsusis eterinis  aliejus, pasižymintis plačiu pritaikymu medicinoje ir higienoje.

Iš Mirtinių šeimos, kaip ir Thryptomene, Vaškagėlė ar Mirta. Gamtoje žydi baltais žiedeliais, ne raudonais kaip kultūrinės veislės. Žiedai turi ypač daug nektaro ir pritraukia bites, būtent taip  gaunamas garsusis manukos medus.

Naujosios Zelandijos ar Australišku arbatmedžiu vadina ir Leptospermum,  ir Melaleuca genčių kai kurias rūšis.

Manukos – nuo senų laikų Naujosios Zelandijos vietinių maori gyventojų vertinamas augalas. Šiandien Manukų medus garsus visame pasaulyje dėl savo ypatingų gydomųjų savybių ir žinovų laikomas vertingiausiu pasaulio medumi.

Žiemos metu laikyti vėsesnėje šviesioje vietoje. Vasarą puikiai jaučiasi  išnešti į balkoną ar terasą. Geriausiai auga saulėtoje vietoje. Žydi gegužės – birželio mėn. Laistyti būtinai minkštu vandeniu, nemėgsta kalkių. Dirva turi būti šiek rūgštinė. Vasarą reikia laistyti gausiai, žiemą – mažiau. Mūsų sąlygomis lauke nežiemoja, todėl prieš šalnas reikėtų įnešti į vidų. Gražios formos palaikymui reikėtų po žydėjimo genėti. Būtina kas savaitę tręšti rūgštinėmis trąšomis, skirtomis žydintiems augalams.

Leptospermum labai svarbu, kad žemė visada būtų drėgna, vazonas pakėlus turi jaustis sunkus. Reikia dažnai laistyti ir kartą – du per savaitę būtinai reikia įmerkti į vandeni, pilnai panardinus vazoną, kad iškiltų visi oro burbulai. Minutei, ne ilgiau.  Vanduo turi būti šiltas ir minkštas, ne kambario temperatūros, o ranka jaučiamo šiltumo, drungnumo. Nes stovintis asotyje vanduo yra per vėsus. Nemėgsta sauso kambario oro ir kalkėto vandens . Vanduo turi būti šiltas ir šiek tiek rūgštinis, kaip azalijoms, gardenijoms ir vaškagėlėms. Nuo šalto ir kalkėto šarminio vandens nubyra pumpurai ir lapai.

Arbatmedį, kaip ir visus žydinčius augalus, būtina laikyti šviesiausioje vietoje, kad nenubyrėtų pumpurai. Mėgsta saulę ar dalinį pavėsį. Tamsioje vietoje nežydi.

Po žydėjimo būtinai reikia persodinti į didesnį vazoną, kad būtų erdvės šaknims ir geram drenažui, būtinas geras drenažas. Nemėgsta sunkios nepralaidžios dirvos bei užmirkimo. Dirva turi būti rūgštinė, derlinga ir pralaidi.

Parduodamo augalo dydžiai:

  • medelis, burbulas ant koto, vazonėlio skersmuo 12-15 cm, augalo aukštis apie 25-30 cm.
  • didelis krūmas, šakotas, įvairių spalvų (gali būti rožiniai, vyšniniai ar balti žiedai), vazonėlio skersmuo 17-19 cm, augalo aukštis apie 35-45 cm.

Prekių spalva ir atspalviai gali skirtis nuo pavaizduotų katalogo nuotraukose dėl fotografavimo ir atvaizdavimo ekrane ypatumų ir nustatymų, dėl fotografavimo filtrų ir apšvietimo. Prekė gali atrodyti šiek tiek kitaip, nei parodyta internetinės parduotuvės kataloge. Nuotraukos yra meninės, skirtos įspūdžiui sukelti. Reali prekių išvaizda gali skirtis nuo nuotraukoje pavaizduotos prekės. Prekių nuotraukos skirtos tik iliustraciniams tikslams. Jeigu jums kyla abejonių dėl nurodyto produkto savybių, kreipkitės į pardavimų vadybininką prieš įsigyjant prekę.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…