Akcija!
Pridėti į norų sąrašą

Citrinmedis Kinkanas (Citrus Kumquat, Fortunella japonica, Fortunella Margarita), medelis, kambarinis augalas, 65-80cm

Nuo: 99.00 Nuo: 79.00

Dekoratyvinis vazonėlis parduodamas atskirai. Vaisiai ir žiedeliai atsiranda periodiškai ir parduodamas augalas nevisada juos turi arba jie dar būna žali, nesunokę– teiraukitės. Augalo aukštis matuojamas kartu su vazonu.

Pridėti atviruką ar šokoladą?

Išvalyti

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: AKKum0199 Kategorijos: , , , , , Žymos: , , , ,

Aprašymas

Citrinmedis Kinkanas (Citrus Kumquat, Fortunella japonica, Citrus japonica, Fortunella Margarita, Citrofortunella), medelio pavidalo egzotinis kambarinis augalas, citrusas, didelis medelis, apie 65-80 cm. Vaisiai valgomi.

Tai ypatingas citrusas – jo pailgi rūgštūs vaisiai valgomi kartu su skania saldžia žievele. Medeliai turi labai blizgančius pailgus siaurus lapus ir šakelės yra be spygliukų, ne taip kaip citrinos. Ryškūs geltonai oranžiniai vaisiai savo spalva primena apelsiną, bet yra daug mažesni ir pailgi, ovalo formos, kaip didelės alyvuogės.

Kinkanai (Kumquat) kilę iš Pietų Kinijos. Jie nuo seno buvo auginami ir kitose Rytų Azijos bei Pietų Azijos dalyse (Japonije, Indijoje, Filipinuose). 1846 m. ​​į Europą juos atvežė Londono sodininkystės draugijos kolekcionierius Robertas Fortune, o netrukus po to Kumquat buvo atvežti ir  į Šiaurės Ameriką.

Kinkanas namų sąlygomis ar terasoje, balkone  (vasaros metu) auga puikiai ir ilgai džiugina akį. Jam reikia daug šviesos (ir saulės) , tamsios vietos netoleruoja. Reikia dažnai tręšti specialiomis trąšomis – bent porą kartų per mėnesį, visais metų laikais… Laistyti 1 kartą per savaitę arba tada, kai išsausėja dirvos paviršius. Priklauso nuo oro sąlygų ir temperatūros.

Kinkanai yra daug atsparesni nei kai kurie kiti citrusiniai augalai, tarkim tokie kaip apelsinai. Ankstyvas pavasaris yra geriausias metas persodinti augalą. Kinkanai gali atlaikyti net -7 laipsnių C temperatūrą. Citrus japonica gavo Karališkosios sodininkystės draugijos apdovanojimą Garden Merit – už savo puikias savybes ir ištvermę.

Citrusiniai augalai turi dar vieną puikią savybę – jie neturi taip vadinamo “ramybės periodo” ir  tinkamai auginami,  nepertraukiamai žydi ir brandina vaisius. Todėl vienu metu ant augalų matysite ir žiedelius, ir vaisius . Pardavimo momentu vaisiai ir žiedai būna ne visada arba vaisiai būna dar nesunokę, žali – pasiteiraukite.

Persodinti iškart nereikia – jie paprastai būna pasodinti “gimtojoje”pietų žemėje, su vulkaninių uolienų priemaišom… Kai po metų ar kelių jau reikės persodinti, pirkite specialią citrusiniams augalams paruoštą žemę. Nesodinkite į lengvą durpinį substratą. Būtinai turi būti sunkesnio grunto, molio ir geras drenažas. Kadangi citrinmedis gana greitai auga, retkarčiais nukirpkite  jo ūglių viršūnėles, geriau po žydėjimo ir po vaisių nuskinimo.

Citrusai valo patalpų orą, išskiria į aplinką daug fitoncidų (natūralių antibiotikų), pasižymi baktericidinėmis savybėmis ir yra ypač mėgstami dėl savo nuostabaus kvapo bei puikios išvaizdos.
Citrus Kumquat atsparus ligoms ir kenkėjams, retai nuo to nukenčia. Stebėkite, ar neatsiranda amarų, skydamarių ir voratinklinių erkučių. Tuomet augalą reguliariai plaukite ūkinio muilo tirpalu.

Nors ir ne visada pavyksta, kinkanus galima puikiai auginti mūsų namuose . Tik pageidautina toliau nuo šildymo prietaisų – ypač žiemą. Žiemai suraskite augalui vėsesnę, tačiau būtinai šviesią vietą. Kuo daugiau šviesos, saulės, gryno oro – visada. Šiltu metų laiku šiems medeliams labai tinka augti lauke – balkonas ar terasa būtų puiku… Dažniausia klaida – nepakankamas laistymas.  Kad augalas subrandintų pakankamai vaisių, jam reikia gana daug vandens. Vasarą tai reiškia, kad medelį reikia laistyti bent kartą per savaitę. Geram sudrėkinimui nepakanka pilti vandenį iš viršaus, nes niekada nežinai, ar sudrėksta visas gruntas. Reikia retkarčiais, kartą per savaitę ar dvi, ypač kai šilta, jeigu yra tokia galimybė, augalą pilnai su visu vazonu panardinti į kibirą su vandeniu, kad visiškai apsemtų vazoną, kol pradės kilti oro burbulai. Medelį ištraukti tik tuomet, kai oro burbulai nustos kilti. Ypač gerai, jeigu tame pačiame vandenyje jau bus ištirpintų trąšų. Šildymo sezono metu kartais apipurkškite kinkano lapelius minkštu vandeniu.

Augalo kaina priklauso ne tik nuo jo aukščio, bet ir nuo dydžio, tankumo, nuo vaisių gausumo. Yra galimybė užsisakyti kelių dydžių augalą:

  • vazono skersmuo 17-20 cm, augalo aukštis kartu su vazonu apie 60-80 cm;
  • vazono skersmuo 19-25 cm, augalo aukštis kartu su vazonu apie 90-110 cm;
  • vazono skersmuo 25-40 cm, augalo aukštis kartu su vazonu apie 120-140 cm.

Prekių spalva ir atspalviai gali skirtis nuo pavaizduotų katalogo nuotraukose dėl fotografavimo ir atvaizdavimo ekrane ypatumų ir nustatymų, dėl fotografavimo filtrų ir apšvietimo. Prekė gali atrodyti šiek tiek kitaip, nei parodyta internetinės parduotuvės kataloge. Nuotraukos yra meninės, skirtos įspūdžiui sukelti. Reali prekių išvaizda gali skirtis nuo nuotraukoje pavaizduotos prekės. Prekių nuotraukos skirtos tik iliustraciniams tikslams. Jeigu jums kyla abejonių dėl nurodyto produkto savybių, kreipkitės į pardavimų vadybininką prieš įsigyjant prekę.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…