Pridėti į norų sąrašą

Vitex agnus-castus, Tikrasis skaistminas (Chaste tree)- puošnus dekoratyvinis ir svarbus vaistinis augalas

35.00

Turime

Pridėti atviruką ar šokoladą?

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: ALVit01035 Kategorijos: , , , Žymos: ,

Aprašymas

Vitex agnus-castus arba lietuviškai Tikrasis skaistminas (Chaste tree) – puošnus dekoratyvinis, prieskoninis ir svarbus vaistinis augalas. Tai vidutinio dydžio krūmas ar medelis, plačiai paplitęs Viduržemio jūros regione, Azijoje ir Šiaurės Afrikoje, kur užauga iki 3-5 metrų. Ypatingai vertinamas dėl savo aromato, gražių labai medingų žiedų, plačiai naudojamas medicinoje, įeina į daugelio preparatų sudėtį. Šimtus metų auginamas kaip dekoratyvinis augalas. Jeigu norite turėti drugelių sodą, būtinai sodinkite jame skaistminą.

Tikrasis skaistminas yra svarbus vaistinis augalas, naudojamas tiek liaudies, tiek šiuolaikinėje medicinoje, gydant moterų ir vyrų reprodukcinės sistemos sutrikimus, hormonų apykaitos problemas.

Šio augalo istorija neįtikėtinai įdomi, paini ir prieštaringa. Kaip ir visi senieji kultūriniai augalai, skaistminas nuo senų laikų buvo garbinamas ir dievinamas, naudojamas kulto apeigoms, laikomas šventu. Dar kitaip vadinamas Skaistybės medžiu (Chastetree), Abraomo medžiu, Vienuolių pipirais (Monk’s pepper). Augalo istorija glaudžiai susijusi su Viduramžių  vienuolynų sodų istorija, nes ten ir buvo auginamas. Vienuolynuose buvo naudojamas kaip pipirų pakaitalas, kad numalšintų kūniškas aistras, kaip anafrodiziakas. Buvo tikima, kad tai padės skaistybės įžadus davusiems vienuoliams laikytis celibato. Dar ir dabar,  šių dienų Italijoje galioja paprotys, lydint naujokus vienuolius link viemuolyno, takus nukloti skaistminų žiedais.

Parduodamo augalo aukštis 50-60 cm, vazono skersmuo 21 cm. Žiedai violetiniai arba balti. Vaistams naudojami skaistmino uogos,  lapai, žiedai ir stiebai.

Vitex lapai sudėtiniai iš penkių lancetiškų lapelių, labai panašūs į kanapių. Žiedynai ilgi efektingi, kvapnūs ir medingi, violetinės arba baltos spalvos, žydi gana ilgai liepos-rugsėjo mėnesiais. Mėgstamas drugelių ir bičių. Augalas nereiklus dirvai ir augimo sąlygoms, gerai auga ir nederlingose, akmenuotose priemolio, smėlingose dirvose. Atsparus ligoms ir kenkėjams, nepalankioms oro sąlygoms. Gali pakęsti drėgmės trūkumą ir saulėkaitą. Greitai augantis ir mažai priežiūros reikalaujantis augalas. Skaistminas žiemoja mūsų sąlygomis, tačiau neužauga toks didelis, kaip šiltuose kraštuose. Pas mus jis paprastai auga kaip nedidelis 1-1,5 m krūmas, krūmokšnis.

Preparatai su šio augalo ekstraktu padeda sumažinti moterims priešmenstruacinį sindromą (PMS), palengvina jo nemalonius simptomus. Vitex agnus-castus vaisiuose esančios veikliosios medžiagos efektyviai reguliuoja moterims ypač svarbių hormonų estrogenų, folikulus stimuliuojančio hormono (FSH), liuteinizuojančio hormono, progesterono, prolaktino apykaitą. Teigiamai veikia tiek moterų, tiek vyrų reprodukcines funkcijas. Jų pagalba pasiekta gerų rezultatų, gydant moterų nevaisingumą. Skaistmino preparatai gydo hormonų disbalansą, veikdami hipofizę, kad padidintų liuteinizuojančio hormono kiekį, kuris skatina progesterono ir slopina prolaktino gamybą. Skaistminas naudojamas, kad sumažintų estrogeno perteklių,  endometriozės simptomus, sureguliuotų testosterono lygį.

Prekių spalva ir atspalviai gali skirtis nuo pavaizduotų katalogo nuotraukose dėl fotografavimo ir atvaizdavimo ekrane ypatumų ir nustatymų, dėl fotografavimo filtrų ir apšvietimo. Prekė gali atrodyti šiek tiek kitaip, nei parodyta internetinės parduotuvės kataloge. Nuotraukos yra meninės, skirtos įspūdžiui sukelti. Reali prekių išvaizda gali skirtis nuo nuotraukoje pavaizduotos prekės. Prekių nuotraukos skirtos tik iliustraciniams tikslams. Jeigu jums kyla abejonių dėl nurodyto produkto savybių, kreipkitės į pardavimų vadybininką prieš įsigyjant prekę.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…