Pridėti į norų sąrašą

Itoh bijūnai (Itoh Peonies, Paeonia) – ypatingi, daugiametis sodo augalas vazone, įvairių spalvų

Nuo: 25.00

Šiuo metu augalas nežydi.

Pridėti atviruką ar šokoladą?

Išvalyti

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: ALItoh01049 Kategorijos: , , , , Žymos: , ,

Aprašymas

Itoh bijūnai (Itoh Peonies) – ypatingi. Iki japono selekcininko Toichi Itoh žoliniai ir mediniai bijūnai buvo laikomi pernelyg nutolę ir skirtingi, kad galima būtų juos kryžminti tarpusavyje. Tačiau šis atkaklus mokslininkas, po tūkstančių nesėkmingų bandymų, 1948 m. sukūrė 7 bijūnų hibridus. Tai buvo patys pirmieji Itoh bijūnai. Liūdna, bet T.Itoh paliko šį pasaulį iškart po savo selekcinio stebuklo, taip ir nesulaukęs jų pražystant 🌿🌿🌿. Tačiau ši istorija tęsėsi ir dabar mes savo mažam krašte galime jais mėgautis 🧡. Ir skintais žiedais, ir įspūdingo grožio krūmais. Itoh bijūnai paveldėjo visas geriausias medinių ir žolinių bijūnų savybes. Yra labai atsparūs, stebuklingo grožio, ilgamečiai. Neveltui juos vadina 8-uoju pasaulio stebuklu ! Šioje vietoje kaip ir netinka kalbėti apie pinigus, bet neištversim nepaminėję, jog pirmieji retieji sodinukai buvo pardavinėjami po $1000 😉🙈. Vos tik Itoh bijūnai pasirodė viešumoje, juos įstengdavo įsigyti tik turtingas arba bijūnų apsėstas žmogus.

Augalo ypatingi, dideli, su daug žiedlapių, purūs žiedai. Tinka skynimui, ilgai žydi vazoje. Puiki ilgaamžė dovana.

Spalvos įvairios. Pražysta 2 savaitėm anksčiau nei žoliniai bijūnai.

Sodinkite šiuos bijūnus saulėtoje ar dalinai pavėsinėje vietoje, į gerai drenuotą dirvą. Tręškite pavasarį ir iki  vasaros vidurio, rudenį nebetręškite. Tręškite mažai azoto turinčiomis trąšomis, bijūnai nepakenčia azoto pertekliaus.

Rudenį Itoh bijūnus, kaip ir paprastuosius žolinius bijūnus nupjaukite 15-20 cm virš žemės, jie pavasarį atžels iš šaknų, kaip ir žoliniai bijūnai.

Parduodamo augalo aukštis 30-80 cm, vazono skersmuo 1ą-21 cm. Didelis 5 litrų vazonas arba mažas. Pasirinkite žiedų spalvą ir augalo dydį.

Bijūnai – ypatingai gražus ir nelepus augalas. Parinkite šiam augalui saulėtą, šviesią vietą ir sudarykite pakankamai elementarias sąlygas (derlinga žemė ir reikiamas drėgmės kiekis) ir bijūnai džiugins jus ilgus metus nepersodinami. Nors jiems tinka bet koks dirvožemis , bet geriau augs derlingoje nerūgščioje žemėje. Bijūnų priežiūra nėra sudėtinga, laistyti reikia retai, bet gausiai. Tręšti porą kartų, pavasarį ir vasarą.

Bijūnai – dideli, vešlūs augalai. Užauga iki 80 cm aukščio ir 80 cm pločio, todėl sodindami palikite jiems daugiau vietos.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…