Pridėti į norų sąrašą

Italinis šlamutis (Helichrysum, Immortelle, Curry plant) – vaistinis ir aromatinis augalas, kvepiantis kariu

9.00

Turime

Pridėti atviruką ar šokoladą?

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: AKHeli0109 Kategorijos: , , , Žymos: , , ,

Aprašymas

Italinis šlamutis (Helichrysum italicum, Immortelle, Curry plant) – vaistinis ir aromatinis augalas, kvepiantis kariu. Žavintis savo gražia išvaizda, skaisčiai geltonais žiedais ir stipriu kvapu. Kilęs iš Viduržemio jūros regiono, paplitęs Korsikoje, Italijoje, Prancūzijoje.

Italinis šlamutis nuostabus visomis prasmėmis – labai puošnus, gausiai citrininiais žiedais žydintis augalas, svarbus aromatinis ir vaistinis augalas, taip pat turi puikią savybę atbaidyti kenkėjus. Sudžiovinti augalai nepraranda  savo grožio, spalvos ir kerinčio aromato, todėl prancūzai juos vadina Immortelle – nemirtingaisiais. Tai puiki skinama sausažiedė gėlė, tinkanti sausoms džiovintoms puokštėms. Medicinoje ir kosmetikoje plačiai naudojamas dėl savo puikių audinių regeneraciją skatinančių  ir odą jauninančių savybių. Šio šlamučio eteriniuose aliejuose, hidrolatuose gausu aktyviųjų medžiagų, ypač efektyviai kovojančių su odos senėjimu.

Šlamučio sidabriniai pailgi ploni lapeliai ypatingai dekoratyvūs ir stipriai kvepia. Augalas labai puošia vasarines kompozicijas terasose ir balkonuose. Deja, pas mus nežiemoja, tačiau galima auginti kaip vienmetį augalą, puošti juo sausringus, saulėtus gėlynus. Augalas labai nemėgsta užmirkimo, perlaistymo. Dirva turi būti skurdi, smėlėta ir gerai drenuota. Tai – saulėtų ir kaitrių vietų augalas, nereikalaujantis jokios priežiūros.

Šlamutis – Astrinių (Asteraceae) šeimos augalų gentis. Graikiškai helios – saulė, chrysos – auksas; žiedai geltoni kaip auksas.  Gentyje apie 600 rūšių, jų labai daug Afrikoje ir Madagaskare, bet tik iš vienos – Helichrysum Italicum – išgaunamas išskirtinių savybių turintis šlamučių eterinis aliejus. Produktas gaunamas iš šių augalų geltonų žiedynų, distiliuojant vandens garais. Lietuvoje natūraliai auga viena šlamučių rūšis – Smiltyninis šlamutis (Helichrysum arenarium). Tai irgi vaistinis augalas.

Vazonėlio skersmuo 12-14cm, augalo aukštis 20-30 cm.

Prekių spalva ir atspalviai gali skirtis nuo pavaizduotų katalogo nuotraukose dėl fotografavimo ir atvaizdavimo ekrane ypatumų ir nustatymų, dėl fotografavimo filtrų ir apšvietimo. Prekė gali atrodyti šiek tiek kitaip, nei parodyta internetinės parduotuvės kataloge. Nuotraukos yra meninės, skirtos įspūdžiui sukelti. Reali prekių išvaizda gali skirtis nuo nuotraukoje pavaizduotos prekės. Prekių nuotraukos skirtos tik iliustraciniams tikslams. Jeigu jums kyla abejonių dėl nurodyto produkto savybių, kreipkitės į pardavimų vadybininką prieš įsigyjant prekę.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…