Pridėti į norų sąrašą

Tinūtras, Adenium obesum (Desert rose)- dykumų rožė iš Afrikos, „baobabas“ su caudex gumbiniu stiebu

Nuo: 39.00

Augalas šiuo metu nežydi. Augalo aukštis matuojamas kartu su vazonėliu. Kaina priklauso ne tik nuo aukščio, bet ypač nuo kaudekso storio, nuo augalo apimties.

Pridėti atviruką ar šokoladą?

Išvalyti

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: AKAde01039 Kategorijos: , , Žymos: ,

Aprašymas

Tinūtras, Adenium obesum – „dykumų rožė“ (Desert Rose) iš Afrikos – ypatingas augalas, „baobabas“ su caudex (kaudeksas) gumbiniu stiebu, savo formą įgavęs evoliucijos būdu, prisitaikęs augti nepalankiose augimui, sausringose vietose. Savo sustorėjusiame stiebe kaudekse (Caudex) tinūtras  kaupia vandenį ir maistines medžiagas sausringam periodui.

Puikus retas kolekcinis egzempliorius. Dydis apie 15-30 cm, vazonėlio skersmuo 12-17 cm, stiebas-gumbas (kaudeksas) – apie 5-12 cm storio. Kiekvieno egzemplioriaus sukulentinis stiebas vis kitoks, unikalus, savitos formos ir išsikraipymo. Adenium dėl savo unikalios formos labai dažnai augintojų naudojamas bonsai kultūroje. Augalas pasiekia įspūdingų formų, perduodamas kaip relikvija iš kartos į kartą. Augalo aukštis matuojamas kartu su vazonėliu. Kaina priklauso ne tik nuo aukščio, bet ypač nuo kaudekso storio, nuo augalo apimties.

Kaip ir visi sukulentai,  tinūtras – šviesiamėgis augalas, vasarą puikiai jaučiasi terasoje ar balkone. Palankiomis sąlygomis Adenium pasipuošia nuostabiais ryškiai raudonais žiedais! Žiedai – įspūdingi, vamzdeliniai, panašūs į Oleandro (Nerium).

Tai sukulentinis augalas, prisitaikęs augti nepalankiomis sausringomis sąlygomis, labai atsparus sausrai. Esant žemesnei temperatūrai, kartais numeta lapus. Prasideda ramybės periodas.

Tinūtrų priežiūra panaši į kaktusų. Reikia saulėtos vietos ir šilumos.  Žiemos metu laistyti retai ir atsargiai, netręšti – nes tai augalo ramybės periodas. Vasaros metu laistyti ir tręšti vidutiniškai, tręšti tik augimo laikotarpiu. Tarp laistymų žemė būtinai turi išdžiūti, nes augalo šaknys jautrios vandens pertekliui, visada yra pavojus augalą supūdyti. Jei stiebas lengvai suminkštėja ir pradeda raukšlėtis, tai ženklas, kad augalui pradeda trūkti vandens.  Persodinant tinūtrą, kiekvienąkart šiek tiek iškelkite stiebo gumbą į viršų, tuomet „baobabas“ bus dar didesnis ir įspūdingesnis.  Persodinant naudokite kaktusų mišinį, įmaišykite šiek tiek žvyro. Substratas turi būti labai laidus vandeniui, būtinas ypač geras drenažas. Auginant Adenium būtina žinoti, kad jo sultys labai nuodingos, todėl jį reikėtų apdairiai laikyti toliau nuo vaikų, naminių gyvūnų, o jį genint mūvėti pirštines. Pagrindiniai kenkėjai: voratinklinė erkutė, miltuotasis skydamaris.

Prekių spalva ir atspalviai gali skirtis nuo pavaizduotų katalogo nuotraukose dėl fotografavimo ir atvaizdavimo ekrane ypatumų ir nustatymų, dėl fotografavimo filtrų ir apšvietimo. Prekė gali atrodyti šiek tiek kitaip, nei parodyta internetinės parduotuvės kataloge. Nuotraukos yra meninės, skirtos įspūdžiui sukelti. Reali prekių išvaizda gali skirtis nuo nuotraukoje pavaizduotos prekės. Prekių nuotraukos skirtos tik iliustraciniams tikslams. Jeigu jums kyla abejonių dėl nurodyto produkto savybių, kreipkitės į pardavimų vadybininką prieš įsigyjant prekę.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…