Aprašymas
Miniatiūrinė Orchidėja Falenopsis (Phalaenopsis multiflora) gausiažiedė, smulkiais žiedais, ‘Little Kolibri’ – svyrantis, natūralistinis botaninis mini Phalaenopsis.
Orchidėja turi 2-4 stiebus ir ypatingai daug žiedų, net 20-50 vnt. Žiedai balti arba rausvi, rožiniai įvairių atspalvių.
Vazonėlio skersmuo 9-12 cm. Augalo aukštis su vazonėliu 25-35 cm.
Orchidėjos šakelės natūraliai nevaržomai draikosi į šonus, taip kaip ši orchidėja auga gamtoje. Natūraliose augimvietėse drėgnuose tropikų miškuose orchidėjos auga kaip epifitai – ant medžių šakų, nukritusių kamienų, trąšiose drėgnose nukritusių lapų, šakelių sankaupose. Jų orinės sultingos šaknys atlieka mitybinę ir kvėpavimo funkciją. Jos orchidėjoms gyvybiškai reikalingos, todėl niekada jų nešalinkite.
Būna ir kitų įvairių spalvų: persikinių, gelsvų, avietinių…
Nelaikykite orchidėjos tiesioginiuose saulės spinduliuose. Kai orchidėja yra tiesioginiuose saulės spinduliuose, lapai pagelsta, o žiedai nukrenta. Tačiau įsitikinkite, kad orchidėja vis tiek gauna pakankamai šviesos. Per tamsi vieta orchidėjai taip pat netinka.
Gera orchidėjų priežiūra prasideda nuo tinkamos vietos augalui auginti. Suteikite savo orchidėjai šviesią vietą, bet nestatykite jos tiesioginiuose saulės spinduliuose. Gera vieta yra palangė, nukreipta į šiaurę, ant valgomojo stalo, kavos staliuko ar indauja. Į pietus nukreipta saulėta palangė nėra gera vieta. Per daug tiesioginių saulės spindulių kenkia orchidėjai.
Geros vietos jūsų orchidėjai:
- palangė, nukreipta į šiaurę, šiaurės vakarus arba šiaurės rytus;
- ant stalo už (kelių) metrų nuo lango;
- vieta kambario viduryje, kur šviečia dienos šviesa;
- miegamajame ant naktinio staliuko, kur šviečia dienos šviesa;
- vonios kambaryje su dienos šviesa.
Orchidėją geriausia laistyti kartą per savaitę. Tai padarysite įstatydami orchidėją į kibirą su vandeniu ir palikdami 10 minučių. Tada leiskite orchidėjai nuvarvėti ir vėl įdėkite į keraminį vazoną.
Norint kad orchidėjos žydėtų pakartotinai, po žydėjimo orchidėjos stiebus reikia genėti. Ant orchidėjos stiebo pamatysite keletą gumbų, dar vadinamų „akutėmis“. Šias akis skaičiuojame iš apačios į viršų. Arčiausiai lapų esanti akis vadinama pirmąja „akute“. Kita akis yra antroji „akis“. Norėdami teisingai genėti orchidėją, nupjaukite tiesiai virš antrosios „akies“.
Po genėjimo labai svarbu nesugadinti savo orchidėjos gausiai laistant ir idealiomis apšvietimo sąlygomis. Vietoj to padėkite ją į vėsesnę ir šiek tiek tamsesnę vietą ir mažiau laistykite. Orchidėjas po žydėjimo rekomenduojame laistyti kas dvi savaites. Būkite atsargūs ir nelaistykite per mažai, kitaip augalas gali išdžiūti ir žūti.
Laikui bėgant po kelių mėnesių orchidėja išaugina naujas šakas. Tam reikia šiek tiek kantrybės.