Pridėti į norų sąrašą

Stephania (Stefanija) cepharantha – ypatingas sukulentinis augalas, kolekcinis caudex gumbas

Nuo: 29.00

Ramybės periodu (dažniausiai žiemą) augalas būna be lapelių „miegantis“.

Pridėti atviruką ar šokoladą?

Išvalyti

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: AKStepha035 Kategorijos: , , Žyma:

Aprašymas

Stephania (Stefanija) cepharantha – ypatingas, ypač retas sukulentinis augalas, kurio stiebas evoliucijos eigoje transformavosi į sumedėjusį vandenį kaupiantį gumbą – kaudeksą (caudex). Kolekcinė retenybė, kilusi iš Pietryčių Azijos ir Okeanijos.
Turime kelių dydžių. Terakotos vazonėlio skersmuo 9 -17 m. Gumbo dydis apie 4-12 cm. Taip turime ir kitos, Stephania erecta rūšies kaudeksus.
Tokį augalą be galo įdomu auginti, stebėti jo transformacijas. „Bulvė“ gali užaugti iki 20 cm skersmens , o vijokliniai ūgliai – iki 2 metrų ilgio.
Tai labai neįprastas, retas augalas, kurio grožį ir išskirtinumą įvertins ne kiekvienas. Stefanija pasižymi savita ekologija ir prisitaikymu prie nepalankių aplinkos sąlygų. Svarbiausia savybė – jos didelis apvalus sumedėjęs stiebo gumbas kaudeksas (Caudex), ypač vertinamas augalų kolekcininkų ir botanikų.
Kambariuose Stephania auginama kaip įprastas augalas. Aktyvumo periodu Stefanijai reikia drėgnos žemės. Kitaip ji numeta lapus ir prasideda ramybės periodas, o gavęs daug drėgmės – kaudeksas vėl atgyja, iš gumbo pradeda augti jos apvalūs lapai ir vijokliniai ūgliai… Ramybės periodas dažniausia prasideda tamsiuoju metų laiku – rudenį ir žiemą. Augalas numeta visus lapelius ir „užmiega“. Tuomet Stefanijai, kaip ir visiems kaudeksiniams augalams, reiktų suteikti tinkamas sąlygas – šiuo periodu jos nelaistyti ir, esant galimybei, pernešti į vėsesnę patalpą. Pasibaigus ramybės periodui ir augalui „pabudus“ , toliau jį reikia prižiūrėti įprastai – dažniau laistyti, pernešti į šiltesnes šviesias patalpas.
Stephania žydi žaliais smulkiais, nežymiais žiedeliais. Augalas dvinamis.
Aktyvumo periodu mėgsta drėgną orą ir šilumą, patalpoje turi būti bent 20 laipsnių šilumos. Svarbu ypač geras drenažas ir vandens nutekėjimas, kad storas sultingas gumbas (kaudeksas) nepradėtų pūti. Vandens perteklius tokiems augalams yra pražūtingas, nes evoliuciškai kudeksiniai augalai yra prisitaikę vandens trūkumui.
Persodinant atkreipkite dėmesį, kad kaudekso gumbas visada turi būti žemės paviršiuje, į žemę galima įkišti tik maždaug 15-20% kaudekso, kitą dalį reikia palikti išorėje. Tai apsaugos augalą nuo puvimo. Galima tiesiog padėti gumbą ant paviršiaus, augalas įsitvirtins šaknų pagalba.

Prekių spalva ir atspalviai gali skirtis nuo pavaizduotų katalogo nuotraukose dėl fotografavimo ir atvaizdavimo ekrane ypatumų ir nustatymų, dėl fotografavimo filtrų ir apšvietimo. Prekė gali atrodyti šiek tiek kitaip, nei parodyta internetinės parduotuvės kataloge. Nuotraukos yra meninės, skirtos įspūdžiui sukelti. Reali prekių išvaizda gali skirtis nuo nuotraukoje pavaizduotos prekės. Prekių nuotraukos skirtos tik iliustraciniams tikslams. Jeigu jums kyla abejonių dėl nurodyto produkto savybių, kreipkitės į pardavimų vadybininką prieš įsigyjant prekę.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…