Pridėti į norų sąrašą

Ipomoea (Ipomėja) bolusiana – kolekcinė retenybė su caudex gumbu, sukulentinis kambarinis augalas

125.00

Ramybės periodu (dažniausiai žiemą) augalas būna be lapelių, „miegantis“

Šiuo metu neturime

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: AKIpomb01095 Kategorijos: , , , Žyma:

Aprašymas

Ipomoea (Ipomėja) bolusiana – kolekcinė retenybė su caudex gumbu. Ypatingas, ypač retas sukulentinis kambarinis augalas, kurio stiebas evoliucijos eigoje transformavosi į sumedėjusį vandenį kaupiantį gumbą – kaudeksą (caudex). Kilusi iš Madagaskaro ir Pietų Afrikos.

Sukulentinė Ipomoea (Ipomėja) bolusiana – labai neįprastas, „keistas“ augalas, kurio grožį bei išskirtinumą supras ir įvertins tikrai ne kiekvienas. Pasižymi savita ekologija ir prisitaikymu prie nepalankių aplinkos sąlygų. Svarbiausia savybė – jos didelis apvalus sumedėjęs kietas stiebo gumbas kaudeksas (Caudex), ypač vertinamas augalų kolekcininkų ir botanikų. Tokį augalą be galo įdomu auginti, stebėti jo transformacijas. Tikrai nenuobodžiausite, tačiau reikia kantrybės ir supratimo.

„Bulvė“ gali užaugti iki 20 cm skersmens , o vijokliniai ūgliai – iki 2 metrų ilgio. Tinkamomis sąlygomis Ipomoea pražysta  gražiais, dideliais, ryškiai rožiniais žiedais. Augalo kaina priklauso nuo gumbo dydžio

Kambariuose sukulentinė Ipomoea auginama kaip įprastas augalas. Aktyvumo periodu šiai Ipomėjai reikia drėgnos žemės. Kitaip ji numeta lapus ir prasideda ramybės periodas, o gavęs daug drėgmės – kaudeksas vėl atgyja, iš gumbo pradeda augti jos smulkūs, triskilčiai labai siauri, pailgi lapai… Aktyvumo periodu mėgsta drėgną orą ir šilumą, patalpoje turi būti bent 20 laipsnių šilumos. Svarbu ypač geras drenažas ir vandens nutekėjimas, kad storas sultingas gumbas (kaudeksas) nepradėtų pūti. Vandens perteklius tokiems augalams yra pražūtingas, nes evoliuciškai kudeksiniai augalai yra prisitaikę vandens trūkumui. Kaudekso gumbas visada turi būti žemės paviršiuje, į žemę galima įkišti tik maždaug 15-20% kaudekso, kitą dalį palikti išorėje. Tai apsaugos augalą nuo puvimo. Galima tiesiog padėti gumbą ant paviršiaus, augalas įsitvirtins šaknų pagalba.

Ramybės periodas dažniausia prasideda natūraliai, kaip ir daugumai augalų, tamsiuoju metų laiku – rudenį ir žiemą. Augalas numeta visus lapelius ir „užmiega“. Tuomet Ipomėjai, kaip ir visiems kaudeksiniams augalams, reikėtų suteikti tinkamas sąlygas – šiuo periodu jos nelaistyti ir, esant galimybei, pernešti į vėsesnę patalpą. Pasibaigus ramybės periodui ir augalui „pabudus“, toliau jį reikia prižiūrėti įprastai – dažniau laistyti, pernešti į šiltesnes šviesias patalpas.

Dekoratyvaus terakotos vazono skersmuo 20 cm, augalo aukštis apie 20 cm. Gumbo dydis apie 15-17 cm, priklausomai nuo egzemplioriaus.

Prekių spalva ir atspalviai gali skirtis nuo pavaizduotų katalogo nuotraukose dėl fotografavimo ir atvaizdavimo ekrane ypatumų ir nustatymų, dėl fotografavimo filtrų ir apšvietimo. Prekė gali atrodyti šiek tiek kitaip, nei parodyta internetinės parduotuvės kataloge. Nuotraukos yra meninės, skirtos įspūdžiui sukelti. Reali prekių išvaizda gali skirtis nuo nuotraukoje pavaizduotos prekės. Prekių nuotraukos skirtos tik iliustraciniams tikslams. Jeigu jums kyla abejonių dėl nurodyto produkto savybių, kreipkitės į pardavimų vadybininką prieš įsigyjant prekę.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…