Pridėti į norų sąrašą

Orchidėja Raibuolė ‘Veneros kurpaitė’ (Paphiopedilum Maudiae), žydintis kambarinis augalas

27.00

Turime

Pridėti atviruką ar šokoladą?

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: AKPhm02027 Kategorijos: , , , Žymos: , , ,

Aprašymas

Orchidėja Raibuolė , dar vadinama ‘Veneros kurpaite’ (Paphiopedilum Maudiae, Venus slipper, Slipper orchid), – retas ir labai įdomus žydintis kambarinis vazoninis augalas.  Raibuolės žiedas nepaprastai gražus ir sudėtingas, išskirtinės struktūros ir sandaros.

Vazonėlio skersmuo 9-10 cm, augalo aukštis kartu su vazonėliu 30-35 cm. Žiedo „batelio“ dydis apie 9 cm. Žydi kelias savaites, kartais mėnesius.

Pribloškiantis gamtos grožis ir išradingumas. Tai vieni neįprasčiausių įdomiausių žiedų, kokie tik sutinkami gamtoje. Ir didelė dovana tai, kad šios iš pažiūros lepios orchidėjos gali puikiai augti mūsų kambariuose. Jos yra pakankamai atsparios ir greitai auga.  Tai be abejonės, pati įdomiausia ir labiausiai žavinti kambarinė orchidėja. Kilusi  iš Azijos ir Centrinės Amerikos, kur ji auga po medžiais, tarp uolų, kad apsisaugotų nuo saulės spindulių.

Orchidėjos pavadinimą nulėmė išskirtiniai jos žiedai. Pavadinimas kilęs nuo graikų kalbos žodžių Paphos, miesto su mergelės (Venus) deivės Afroditės šventykla ir pedilum – „mažas batelis“. Gėlių mėgėjai šią orchidėją vadina kurpaite.

Paphiopedilum jau seniai turi lietuvišką vardą – Raibuolė. Tai labai puošnios orchidėjos, žydinčios dažniausiai pavieniais žiedais ant aukštokų, stačių žiedkočių. Veislės margais lapais reiklesnės, labiau mėgsta šilumą. Šios orchidėjos žydi rugsėjį-gegužę.

Raibuolės nuo kitų orchidėjų skiriasi žiedo lūpa. Ji skirta vabzdžiams privilioti. Orchidėjos batelis yra tarsi spąstai vabzdžiams, vilioja juos patrauklia spalva ir aromatu, vabzdžiai tikisi viduje surasti skanaus nektaro. Įlindę į vidų, išlįsti atgal gali tik per siaurą angą. Bandydami ištrūkti, vabzdžiai apsivelia augalo žiedadulkėmis, o kaip tik toks ir yra sumanymas –  taip vabzdžiai žiedadulkes perneša nuo žiedo ant žiedo, juos apdulkina. Po tokio įmantraus proceso augalas subrandina sėklas ir taip dauginasi. („Sodo spalvos“)

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…