Pridėti į norų sąrašą

Orchidėja Raibuolė, Veneros kurpaitė (Paphiopedilum ‘Pinocchio’ )

25.00

 Dekoratyvinis vazonėlis į kainą neįeina ir parduodamas atskirai.

Turime

Pridėti atviruką ar šokoladą?

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: AKOrc2225 Kategorijos: , , Žymos: , , ,

Aprašymas

Orchidėja Raibuolė, dar vadinama Veneros kurpaite,  Paphiopedilum ‘Pinocchio’ (Paphiopedilum glaucophyllum × Paphiopedilum primulinum) – retas vazoninis augalas. Tai be abejonės, pati įdomiausia ir labiausiai žavinti kambarinė orchidėja. Kilusi  iš Azijos ir Centrinės Amerikos, kur auga po medžiais, tarp uolų, kad apsisaugotų nuo saulės spindulių.

Vazonėlio skersmuo 10cm, augalo aukštis kartu su vazonėliu 30 cm. Žiedo „batelio“ dydis apie 9 cm. Žydi kelias savaites, kartais mėnesius.

Pribloškiantis gamtos grožis ir išradingumas. Tai vieni neįprasčiausių įdomiausių žiedų, kokie tik sutinkami gamtoje. Ir didelė dovana tai, kad šios orchidėjos gali puikiai augti mūsų kambariuose. Jos yra pakankamai atsparios ir greitai auga.

Pavadinimas kilęs nuo graikų kalbos žodžių Paphos, miesto su mergelės (Venus) deivės Afroditės šventykla ir pedilum – „mažas batelis“. Gėlių mėgėjai šią orchidėją vadina kurpaite. Paphiopedilum jau seniai turi lietuvišką vardą – raibuolė. Tai labai puošnios orchidėjos, žydinčios dažniausiai pavieniais žiedais ant aukštokų, stačių žiedkočių.  Žydi rugsėjį-gegužę. Raibuolės nuo kitų orchidėjų skiriasi žiedo lūpa. Ji skirta vabzdžiams privilioti. Batelis yra tarsi spąstai vabzdžiams, vilioja juos patrauklia spalva ir aromatu, jie tikisi viduje surasti nektaro. Įlindę į vidų, išlįsti atgal gali tik per siaurą angą. Bandydami ištrūkti, apsivelia žiedadulkėmis, o toks ir yra sumanymas –  taip vabzdžiai žiedadulkes perneša nuo žiedo ant žiedo.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…