Pridėti į norų sąrašą

Nilo lelija, meilės gėlė Agapantas (Agapanthus africanus, African Lily) – įspūdingai žydintis augalas vazone

35.00

Pridėti atviruką ar šokoladą?

Išvalyti

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: AKAga1035 Kategorijos: , , Žymos: , ,

Aprašymas

Afrikinis agapantas (Agapanthus africanus, African Lily, Nilo lelija) – įspūdingai žydintis augalas vazone. Mėlynos ar  baltos spalvos žiedais. Agapantas –  Lelijinių šeimos svogūninis augalas, žiedus užauginantis ant aukšto laibo stiebo. Žiedai – varpeliai sutelkti gražiuose burbulo formos skėčiuose. Viename burbule būna susitelkę iki 50 vnt. žiedelių. Idealus augalas terasoms ir balkonams. Mėgsta saulę, šviesą. Agapantas – tikra balkono puošmena.

Augalas puošnus, natūralistinis, siaurais ilgais grakščiai išlinkusiais lapais. Nilo lelijos žydi kartą per metus. Įspūdingai atrodo balkono ir terasos kompozicijose. Pakenčia vėjuotą ir druskingą jūros orą. Kai agapantas nežydi, atrodo taip pat dekoratyviai ir yra ypač populiarus, nes primena smilgas, viksvas, suteikia terasai ar balkonui natūralistinį vaizdą.

Graikiškas augalo pavadinimas reiškia „Meilės gėlė“ (graikiškai „agape“ reiškia meilė, o „anthos“ gėlė, žiedas).

Agapantų žydinčių stiebų ilgis 50-70 cm. Augalo aukštis be žiedų apie 50-60 cm. Vazonėlio skersmuo 17-19 cm. Turime dviejų spalvų, pasirinkite pirkdami:

  • baltais žiedais:
  • mėlynais žiedais.

Agapantai žydi vasarą, liepos-rupjūčio mėnesiais. Puikiai jaučiasi terasoje, atvirame balkone. Visai nelepus žydintis augalas – tik nepamirškite laiku palieti ir patręšti žydinčių augalų trąšomis. Agapantui reikia daug šviesos ir saulės, bet stebėkite, ar saulė ne per daug kaitri – kad neapdegtų lapeliai. Žydėjimo metu laistykite gausiai. Turi būti geras drenažas ir vandens nutekėjimas, augalas nepakenčia užmirkimo. Mūsų sąlygomis agapantai lauke nežiemoja – reikėtų pasirūpinti šviesiu vėsiu kambariu (tinka šviesus garažas) žiemai. Ramybės periodu laistyti mažai.

Nuotraukos Floradania

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…