Pridėti į norų sąrašą

Dygialapis bugienis (Ilex aquifolium ‘Alaska’, Holly), puošnusis kalėdinis augalas vazone- Kalėdų dovana

75.00

Nurodyta kaina – tai augalo plastikiniame augintojo vazone kaina. Augalas šiuo metu be uogų. Papildomi dekoro elementai parduodami atskirai.

Turime

Pridėti atviruką ar šokoladą?

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: ALIlex1075 Kategorijos: , , , , , Žyma:

Aprašymas

Dygialapis bugienis (Ilex aquifolium ‘Alaska’, Holly), puošnusis kalėdinis augalas, augantis vazone. Puiki Kalėdų dovana.

Rudenį bugienis pasidabina puošniomis skaisčiai raudonomis uogomis. Per Kalėdas Vakarų Europoje bugienis ne mažiau populiarus negu eglės ar kėniai. Šio gražaus augalo šakelėmis ir uogomis puošiami namai, pinami vainikai, dekoruojamos dovanos. Angliškai šis augalas vadinamas „holly“, kas reiškia „šventas“. Tikima, kad augalo gyvybingi visžaliai lapeliai ir uogos apsaugos namus nuo blogio ir nesėkmių.

Visus metus išvaizdus krūmas visžaliais odiškais blizgančiais tamsiai žaliais lapais. Lapeliai dygliuoti, ką ir reiškia augalo lotyniškasis pavadinimas. Bugieniai gerai pakenčia karpymą ir formavimą, todėl augalas dažnai naudojamas gyvatvorėse ir sodo žaliųjų skulptūrų formavime (Topiary). Ilex aquifolium – nuostabiai puošnus augalas, nors pas mus dar gana retas. Ne visos bugienio rūšys atsparios mūsų klimatinėms sąlygoms. Tačiau Ilex aquifolium ‘Alaska’ puikiai pakelia žiemos išbandymus, yra atsparus ir mažai priežiūros reikalaujantis sodo augalas. Labai tinka atviros terasos ar balkono dekoravimui. Veislė ‘Alaska’ yra savidulkė, užtenka vieno egzemplioriaus, nereikia auginti ir vyriško, ir moteriško augalo, kad derėtų taip laukiamos ryškiai raudonos uogos.

Skintos šakelės su lapais ilgai laikosi, todėl floristai mėgsta naudoti jas ne tik kalėdinėms dekoracijoms, bet ir puokštėms, nes nuskintos šakelės ilgai išlieka puošnios net ir nepamerktos vandenyje.

Vazono skersmuo apie 19-25 cm, augalo aukštis su vazonu 80-100 cm.

Bugienis gali augti daliniame pavėsyje, labai kaitrioje saulėje kartais apdega lapeliai. Dirva turėtų būti pakankamai derlinga, kompostinė. Mėgsta drėgną, bet gerai drenuotą, pralaidų dirvožemį, miško lapinę žemę.
Bugienis savaime jis auga Vakarų ir Pietų Europoje bei Šiaurės Afrikoje, drėgnuose ir pavėsinguose lapuočių miškuose. Pavasarį ant šakelių pražysta balti ir kvapnūs žiedeliai, o rudenį sunoksta ryškiai raudonos uogos. Uogas lesa paukščiai, bet tik po stipresnių šalčių, kai sumažėja jų kartumas arba kai užsitęsia žiema. Žmonėms uogos truputį nuodingos, be to, jos labai karčios.
Kitas bugienis – Paragvajinis (Ilex paraquariensis) – įdomus tuo, kad iš jo lapelių yra gaminamas gėrimas, vadinamas Matė arbata (matéyerba maté).

 

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…