Sveiki atvykę, prašome Prisijungti arba susikurti Paskyrą

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Terasa – jūsų antri namai

Įvairios terasos, pavėsinės, pergolės  – neatsiejama sodo dalis. Jos atlieka daugybę praktinių funkcijų ir, be jokios abejonės, tai – sodo puošmena . Mažosios architektūros formos stebėtinai pagyvina landšaftą, skaido monotonišką erdvę ir kuria aplinkos jaukumą. O mažame sode pertvaros ir tvorelės padeda sukurti erdvės ir gausos įspūdį, sodelį vizualiai praplečia.
Kiekviename sode, kokio stiliaus ir dydžio jis bebūtų, neapsieisime be mielų poilsio aikštelių, kur galėtume jaukiai pasėdėti su knyga ar vakaroti su draugais… Tas, kuris prie namų turi sodą, beveik kiekvieną laisvą minutėlę stengiasi praleisti lauke. Ir dažniausiai tik nuo jūsų priklauso, ar terasoje bus jauku ir gražu.
Pavėsinės, terasos, kaip ir įvairios augalų sienelės, pertvaros, pergolės, arkos – vieni ryškiausių sodo dekoratyvinių elementų, nulemiančių bendrą nuotaiką, atmosferą.

Deja, gyvenantiems mieste kartais dėl žemės stokos neįmanoma auginti didesnį kiekį augalų, tačiau pasinaudokime galimybe auginti gėles moliniuose induose, pintuose krepšiuose, pakabinamuose loveliuose. Yra įvairių praktiškų sprendimų. Terasos, balkonai, aikštelės, laipteliai –  tam puiki vieta. Parinkime ypač kokybiškus, dekoratyvinius indus. Auginkime juose kvepiančias rožes, alyvmedį, citrinmedį, oleandrą, laurą, granatmedį, levandas, čiobrelius ar kvapnias vienmetes gėles… Visada būsite nuostabių kvapų apsuptyje ! Tegu jūsų nedidelis balkonas ar terasa, kiemelis virsta jūsų svajonių sodu. Kartais reikia tiek nedaug, kad įprastas miesto balkonas pasikeistų neatpažįstamai!

Naudokite jaukius sodo baldus, kilimus ir daug tekstilės, kuri pagyvins ir nuspalvins terasą dar labiau. Kai vakarais atvėsta, bus jauku įsisupti į minkštą švelnų apklotą. Pakabinkite hamaką, jų yra ypatingų sėdimų, vienoje vietoje kabinamų hamakų-kėdžių. Apšvietimui naudokite drėgmei atsparias lemputes ir įvairias žvakides, žibintus. Vakarais sodelis atsiskleis kitais kvapais, kitomis detalėmis ir spalvomis.

Įdomybių beieškantiems siūlome akmenų, skaldos, smėlio sodus – jie gali būti visai nedidučiai. Mėgstantiems minimalizmą – samanų, kerpių, šliaužiančių augalų kilimus tarp akmens luitų.
Sukulentų, sausrai atsparių augalų kompozicijos leidžia sukurti dykumų ar stepių mini landšaftą – vos ne balkone ar mažame kiemelyje.
Šiuolaikinėje urbanistinėje aplinkoje labai svarbus taip vadinamas vertikalusis apželdinimas. “Kabantys sodai”, žydinčios terasos,  svyrantys gėlynai – ir kas dar žmogui belieka, kai neturi nė lopinėlio žemės ir prieš akis tik betoninės sienos ar kaimynų langai? Yra daugybė augalų, kurie tam pasitarnautų, kurie puikiai auga balkonuose ir terasose, pasodinti dideliuose vazonuose ir fiksuojami prie sienų, atramų: raganės, vynuogės, žvaigždiniai jazminai, pliumbagiai, bugenvilijos, laipiojančios rožės, pasifloros…. Įkvėpimo ir sėkmės!

0.000 prekių