Sveiki atvykę, prašome Prisijungti arba susikurti Paskyrą

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Nedidelis miesto sodas

Sutiksite, kad sode svarbiausia – augalai. Paradoksalu, bet dabar jie dažnai nutolsta į antrą planą. Vis stengiamės, kad mūsų neapsunkintų priežiūros darbai. Arba turime nedaug vietos.

Bet atsisakydami gėlynų, prarandame malonumą stebėtis, grožėtis nepakartojamu gamtos ritmu, nepaliaujama kaita ir magija…!

Dabar vėl madinga ir šaunu turėti vešlų sodą, kuris stebintų savo įvairove ir dekoratyvumu! Sodas bus negyvas, jei jame turėsime tik vejos kilimą ir takelius.

Deja, gyvenantiems mieste kartais dėl žemės stokos neįmanoma auginti didesnį kiekį augalų, tačiau pasinaudokime galimybe auginti gėles moliniuose induose, pintuose krepšiuose, pakabinamuose loveliuose. Yra įvairių praktiškų sprendimų. Terasos, pavėsinės, aikštelės, laipteliai –  tam puiki vieta. Parinkime ypač kokybiškus, dekoratyvinius indus. Auginkime juose kvepiančias rožes, alyvmedį, citrinmedį, oleandrą, laurą, granatmedį, levandas, čiobrelius ar kvapnias vienmetes gėles… Visada būsite nuostabių kvapų apsuptyje ! Tegu jūsų nedidelis balkonas ar terasa, kiemelis virsta jūsų svajonių sodu.

Naudokite jaukius pintus sodo baldus, kilimus ir daug tekstilės, kuri pagyvins ir nuspalvins terasą dar labiau. Kai vakarais atvėsta, bus jauku įsisupti į minkštą švelnų apklotą. Pakabinkite hamaką. Apšvietimui naudokite drėgmei atsparias lemputes ir įvairias žvakides, žibintus. Vakarais sodelis atsiskleis kitais kvapais, kitomis detalėmis ir spalvomis.

Įdomybių beieškantiems siūlome akmenų, skaldos, smėlio sodus – jie gali būti visai nedidučiai. Mėgstantiems minimalizmą – samanų, kerpių, šliaužiančių augalų kilimus tarp akmens luitų.
Sukulentų, sausrai atsparių augalų kompozicijos leidžia sukurti dykumų ar stepių mini landšaftą – vos ne balkone ar mažame kiemelyje.

Pavėsinės, terasos, kaip ir įvairios augalų sienelės, pertvaros, pergolės, arkos – vieni ryškiausių sodo dekoratyvinių elementų, nulemiančių bendrą nuotaiką, atmosferą.
Šiuolaikinėje urbanistinėje aplinkoje labai svarbus taip vadinamas vertikalusis apželdinimas. “Kabantys sodai”, žydinčios terasos,  svyrantys gėlynai – ir kas dar žmogui belieka, kai neturi nė lopinėlio žemės ir prieš akis tik betoninės sienos ar kaimynų langai? Yra daugybė augalų, kurie tam pasitarnautų, kurie puikiai auga balkonuose ir terasose, pasodinti dideliuose vazonuose ir fiksuojami prie sienų, atramų: raganės, vynuogės, žvaigždiniai jazminai, pliumbagiai, bugenvilijos, laipiojančios rožės, pasifloros….

Įvairios terasos, pavėsinės, pergolės  – neatsiejama sodo dalis. Jos atlieka daugybę praktinių funkcijų ir, be jokios abejonės, tai – sodo puošmena. Mažosios architektūros formos stebėtinai pagyvina landšaftą, skaido monotonišką erdvę ir kuria aplinkos jaukumą. O mažame miesto sode pertvaros ir tvorelės padeda sukurti erdvės ir gausos įspūdį, mažą sodą vizualiai praplečia.
Kiekviename sode, kokio stiliaus ar dydžio jis bebūtų, neapsieisime be tokių mielų poilsio aikštelių, kur galėtume jaukiai pasėdėti su knyga ar vakaroti su draugais… Tas, kuris prie namų turi sodą, beveik kiekvieną laisvą minutėlę stengiasi praleisti lauke. Ir dažniausiai tik nuo jūsų priklauso, ar terasoje bus jauku ir gražu.
Įkvėpimo ir sėkmės!

0.000 prekių