Sveiki atvykę, prašome Prisijungti arba susikurti Paskyrą

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Gyvatvorė irgi gali būti įdomi

Kaskart bendraujant  su mūsų klientais, supranti, koks svarbus yra atsiribojimo, privatumo klausimas. Retas sklypas yra atokesnėje nuo kaimynų vietoje, retai sklypo teritorija ribojasi su mišku, upeliu ar pieva. Tačiau net ir gamtos apsuptyje bandome bent iš vienos pusės sodybos teritoriją užsodinti gyvatvore.

Kaip surasti tą tinkamiausią variantą, kaip išsiskirti iš baigiančių suvienodėti sodybų tarpo? Nustebsite, bet iš tikrųjų gyvatvorę įmanoma būtų suformuoti iš kiekvieno stiebą turinčio augalo. Galimi mišrūs spygliuočių, lapinių augalų variantai, įspūdingai atrodo vaismedžių, vijoklių, rožių bei spygliuočių deriniai ir pan., ir pan. O kur dar spalvų, formų ir aukščių įvairovė…

Išradingai  įrengus gyvatvorę (vargu ar čia betinka šis paprastas žodis?), įdomiai išgenėjus,  jos dekoratyvumas gali nustelbti ir gėlyno spalvas. Mažame sklype pakanka įspūdingos žydinčios  gyvatvorės, gėlynų galima atsisakyti. Turėsite gyvatvorę-gėlyną, kuri džiugins akį, kur benukreiptum žvilgsnį.  Žinoma, jeigu jūs esat praktiškas žmogus, pasirinksite tujų, gudobelių gyvatvorę – jai reikės žymiai mažiau priežiūros. Tačiau ir šiuo atveju įmanoma žaisti spalva bei  forma.

Šiuolaikinėje urbanistinėje aplinkoje labai svarbus taip vadinamas vertikalusis apželdinimas. “Kabantys sodai”, žydinčios augalų sienelės,  svyrantys gėlynai – ir kas dar žmogui belieka, kai neturi nė lopinėlio žemės ir prieš akis tik betoninės sienos ar kaimynų langai? Yra daugybė augalų, kurie tam pasitarnautų, kurie puikiai auga  mūsų sąlygomis kaip daugiamečiai ar vienmečiai augalai, pasodinti tiesiai į gruntą ar  dideliuose vazonuose ir fiksuojami prie tvorų, pertvarų, sienų, atramų: raganės, vynuogės, žvaigždiniai jazminai, pliumbagiai, bugenvilijos, laipiojančios rožės, pasifloros…. Visi šie augalai harmoningai įsikomponuos į naują ar jau pasodintą gyvatvorę, apželdins niūrią tinklo tvorą ar norimą paslėpti sieną. Jie ne tik vešlūs, bet ir tuo pačiu išskirtinai gražūs. Yra kvepiančių aromatinių rūšių ir veislių. Sodindami tokius augalus jūs gaunate daug daugiau nei vien tik gyvatvorę!  Su tokiais augalais paprasta tinklinė ar mūrinė tvora virsta įspūdinga, jaukia, žalia, romantiška ir kvepiančia augalų sienele.

Įspūdingai atrodo genėtos, specialiai formuotos vaismedžių gyvatvorės,  praturtintos įvairių vijoklių, rožių intarpais. Taip vadinami kordonai, arba kitaip – špaleriai, yra toks auginimo būdas, kai medžio viršūnės nėra, o šakos lenkiamos į šonus, auginamos plokščiai priplotos prie tvoros ar sienos, tvirtinamos horizontaliai į šonus palei atramas. Medžiai sodinami tam tikrais atstumais šalia vienas kito, tokiu būdu sukuriant klasikinės griežtos plokščios vienpusės formos ažūrinę sienelę. Galima išgauti įdomiausius raštus ar linijas. Įspūdingiausiai atrodo medžiams žydint ar nokinant vaisius. Apatinę dalį, kur mažai šakų, gražu dekoruoti ir tuo pačiu paslėpti sieną – galima daugiamečiais augalais , rožėmis ar vijokliais. Derlius nėra gausus, bet itin kokybiškas ir gražus. Augalus lengviau ir patogiau prižiūrėti, apsaugoti nuo kenkėjų. Jeigu turite tik mažą sodelį, dažniausiai tai vienintelė išeitis turėti savo obuolių ar kriaušių. Plokščiai formuoti vaismedžiai ne tik pasitarnauja kaip gyvatvorė, bet ir neužima daug vietos. Tokių vaismedžių genėjimas ir formavimas – puiki pramoga ir hobis.

Linkim įkvėpimo!

Komentarai

Parašykite komentarą

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

0.000 prekių