Sveiki atvykę, prašome Prisijungti arba susikurti Paskyrą

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Paslaugos – Augalų priežiūra. Apželdinimas

AUGALŲ PRIEŽIŪRA. Kambariniams augalams reikia profesionalios priežiūros. Pageidaujant mūsų botanikės lankosi biuruose, prižiūri augalus, juos persodina, gydo, tręšia.
Persodinant didesnius, lepesnius augalus, svarbu naudoti ypatingus augimo , šaknų vystymosi stimuliatorius, hormonus, vitaminus. Nepatyrusiam, neturinčiam specialaus išsilavinimo žmogui sudėtinga parinkti augalui tinkamas augimo sąlygas, žemės mišinius, vazonus ir sukurti reikalingą mikroklimatą.

Ypatingai svarbu laiku pastebėti ir neapsirikti diagnozuojant ligas ar kenkėjus. Jeigu dirbate dideliame kolektyve ir nesate augalų specialistas – neužsikraukite sau naštos, geriau palikite šį „galvos skausmą“ profesionalams.

Diplomuoti biologai – botanikai , jų ilgametė patirtis ir profesiniai įgūdžiai – mūsų kolektyvo „esminis kapitalas“, kokybiško klientų aptarnavimo „garantas“.

Žinoma, būtume bejėgiai be modernių augalų priežiūros priemonių – įvairios specializuotos trąšos retesniems augalams, gydymo ir profilaktikos priemonės – tai botaniko kasdienis „arsenalas“.
Iškilus problemai, kartais gali padėti tik specialios naminius gyvūnus, skruzdes, sraiges atbaidančios priemonės.
**************************************************************************************************

Galite pasikviesti mūsų specialistą į namus, į biurą. Jis parinks  tinkamus augalus, patars augalų priežiūros klausimais. Įvertiname augalų būklę, diagnozuojame jų susirgimus ir „gydome“, sudarome ilgalaikes augalų priežiūros sutartis. Paruošiame apželdinimo ir dekoravimo augalais projektus, naudojant originalius vazonus ir netradicinius augalus.
************************************************************************************************

APŽELDINIMAS.

Sutiksite, kad sode svarbiausia – augalai. Paradoksalu, bet dabar jie dažnai nutolsta į antrą planą. Stengiamės, kad mūsų neapsunkintų priežiūros darbai, bet atsisakydami gėlynų, prarandame malonumą stebėtis, grožėtis nepakartojamu gamtos ritmu, nepaliaujama kaita ir magija…

Dabar vėl madinga ir šaunu turėti vešlų sodą, kuris stebintų savo įvairove ir dekoratyvumu! Sodas bus negyvas, jei jame turėsime tik vejos kilimą ir takelius.

Deja, kartais dėl žemės stokos neįmanoma auginti didesnį kiekį augalų, tačiau pasinaudokime galimybe auginti gėles moliniuose induose, loveliuose. Terasos, aikštelės, laipteliai –  tam puiki vieta. Parinkime ypač kokybiškus, dekoratyvinius indus. Auginkime juose rožes, citrinmedį, oleandrą, laurą ar kvapnias vienmetes gėles…

Gėlynai – pagrindinė  sodo puošmena.
Nesvarbu, kokio stiliaus jūsų sodas – griežto ar laisvo, kiekvienam atvejui įmanoma suprojektuoti tinkamas žiedų saleles. Neskubėkite gėlynų atsisakyti – manysit, jie reikalauja didelės priežiūros, atima daug laiko ir jėgų. Niekas nesiūlo įsiveisti neskoningo, jau nebemadingo “rūtų darželio”.
Pasitarkit su profesionalais – nustebsit, kiek yra daug puikių modernių sumanymų ir sprendimų, norint  be ypatingo vargo sode  gauti estetikos, spalvų ir kvapų užtaisą.  Jūsų valioje viską sutvarkyti taip, kad nuo pavasario iki rudens vienas žydėjimas nepertraukiamai lydėtų kitą. Tada kiekvieną kartą matysite vis kitokį sodo veidą. O gal būt esate pakankamai drąsūs bei avantiūristiški ir užsibrėšite priešingą tikslą – sukurti visus metus nekintantį vienspalvį, pvz.mėlyną, sodą?
Įdomybių besivaikantiems siūlome akmenų, skaldos, smėlio sodus. Mėgstantiems minimalizmą – samanų, kerpių, šliaužiančių augalų kilimus tarp akmens luitų.
Sukulentų, sausrai atsparių augalų kompozicijos leidžia sukurti dykumų ar stepių mini landšaftą.
Šiuolaikinėje urbanistinėje aplinkoje labai svarbus taip vadinamas vertikalusis apželdinimas. “Kabantys sodai”, žydinčios terasos,  svyrantys gėlynai – kas dar belieka, kai neturi nė lopinėlio žemės ir prieš akis tik betoninės sienos ar kaimynų langai?

Sodo architektūriniai akcentai. Sodo, kaip ir interjero, jaukumui sukurti būtinos mielos, estetinės, galbūt netikėtos detalės.

Fontanas, lieptelis – tvenkiniui; dekoratyvinis praustuvas, vandens pompa – vietoj paprasto vandens čiaupo; skulptūra tolimam užkampy; saulės laikrodis ties akmenų kompozicija; vėtrungė ant pavėsinės stogo; suolelis, sūpynės – visa tai nėra būtina, bet taip romantiška…

Sodo skulptūros… Tik nepagalvokit, kad bandysime jums pasiūlyti tarsi iš naktinių košmarų nužengusius sodo nykštukus ir grybus… Šie beviltiškai pasenę atributai daug kam dabar gali sukelti tik juoką ar gailestį. Kalbame apie unikalius, stilingus autorinius darbus. Modernūs landšafto papuošimai suteiks jūsų “rojaus kampeliui” ypatingos nuotaikos, savitumo ir “skambesio”.

Jauki aplinka  kuriama daugelio elementų pagalba, svarbiausią vaidmenį čia atlieka tinkamas sodo padalinimas pagal veiklos sritis, o sodo akcentai aiškiau nei kas kitas nurodo tam tikros sodo zonos paskirtį.

Dekoratyvinės lysvės Vietoj tradicinių varginančių daržo lysvių siūlome estetišką, žaismingą pakaitalą. Aprėmintos, tvarkingos, žydinčios aromatinių augalų salelės, prieskoninių-dekoratyvinių augalų lysvės – tai ne tik puošnu, bet kartu ir praktiška. Kiekviena lysvelė įrėminama, tarp jų – skaldos, akmens ar plytelių takeliai, todėl skinant ar ravint, jūs neklampojat po purvą ir visada esate švarioje aplinkoje. Dekoratyvinės tvorelės, vijokliais apsodinti varteliai, visžalių augalų gyvatvorės, pergolės, meniški akcentai, akmenys – viskas pasitelkiama, norint nuobodų daržą paversti maloniu akiai ir sielai kampeliu.

Įvairios terasos, pavėsinės, pergolės  – neatsiejama sodo dalis. Jos atlieka daugybę praktinių funkcijų ir, be jokios abejonės, tai – sodo puošmena .
Mažosios architektūros formos stebėtinai pagyvina landšaftą, skaido monotonišką erdvę ir kuria aplinkos jaukumą.
Kiekviename sode, kokio stiliaus jis bebūtų, neapsieisime be tokių mielų poilsio aikštelių, kur galėtume jaukiai pasėdėti su knyga ar vakaroti su draugais… Tas, kuris prie namų turi sodą, beveik kiekvieną laisvą minutėlę stengiasi praleisti lauke.
Pavėsinės, terasos, kaip ir įvairios augalų pergolės, arkos – vieni ryškiausių sodo dekoratyvinių elementų, nulemiančių bendrą nuotaiką, atmosferą.

Gyvatvorės. Kaskart bendraujant  su mūsų klientais , supranti, koks svarbus yra atsiribojimo , privatumo klausimas. Retas sklypas yra atokesnėje nuo kaimynų vietoje, retai sklypo teritorija ribojasi su mišku, upeliu ar pieva. Tačiau net ir gamtos apsuptyje bandome bent iš vienos pusės sodybos teritoriją užsodinti gyvatvore.

Kaip surasti tą tinkamiausią variantą, kaip išsiskirti iš baigiančių suvienodėti sodybų tarpo? Nustebsite, bet iš tikrųjų gyvatvorę įmanoma būtų suformuoti iš kiekvieno stiebą turinčio augalo. Galimi mišrūs spygliuočių, lapinių augalų variantai, įspūdingai atrodo vaismedžių,  vijoklių, rožių bei spygliuočių deriniai ir pan., ir pan. O kur dar spalvų, formų ir aukščių įvairovė…

Išradingai  įrengus gyvatvorę ( vargu ar čia betinka šis paprastas žodis?), įdomiai išgenėjus,  jos dekoratyvumas gali nustelbti ir gėlyno spalvas. Mažam sklype pakanka įspūdingos žydinčios  gyvatvorės, gėlynų galima atsisakyti. Žinoma, jeigu jūs esat praktiškas žmogus, pasirinksite tujų, gudobelių gyvatvorę. Tačiau ir šiuo atveju įmanoma žaisti spalva bei  forma.

Alpinariumai Tai vienas iš sudėtingesnių sodo komponentų, reikalaujantis specifinių žinių jį įrengiant ir prižiūrint. Iš pažiūros apgaulingai paprastam kalneliui suformuoti reikės perprasti apšviestumo, dirvos sudėties bei pralaidumo, laistymo problemas. Be specialisto pagalbos būtų sunku išsiversti ir parenkant tinkamus kalninius žemaūgius augalus. Dauguma iš jų auga tik tam tikroje dirvoje  ir tik tam tikromis klimatinėmis  sąlygomis. Tinkamai parinkus akmenis, skaldą, alpinariumas harmoningai įsilies į supančią aplinką ir taps jūsų pasididžiavimu.

Dekoratyviniai tvenkiniai Retas sodo elementas taip užburia akį, kaip saulėje mirguliuojantis tvenkinėlio paviršius ar per  akmenis srovenantis vanduo.  Nuo seno architektai, sodininkai siekė planuoti sodą taip, kad jame liktų vietos bent mažam vandens lopinėliui. Tvenkinys ar kiti vandens elementai neretai būdavo prestižo ir savininko aukštos visuomeninės padėties rodiklis.
Tvenkinėlis tiktų beveik kiekviename sklype. Taisyklingos formos baseinas pagyvina elegantišką griežtų linijų sodą. Laisvo natūralistinio stiliaus sodą puošia netaisyklingų formų laukine augmenija apaugęs tvenkinys.
Įveistos žuvytės, varliagyviai džiugina akį ir praskaidrina nuotaiką. Be to, vanduo visada vilioja įvairiausius laukinius gyvūnus – paukščius, žvėrelius, varliagyvius,- todėl čia visada “verda” gyvenimas. Pakrantėse galima įrengti specialias  seklumėles, kad gyvūnėliai galėtų saugiai atsigerti.
Dirbtinių vandens telkinių įrengimo įvairovė begalinė – nuo tyliai čiurlenančio upeliuko iki ištaikingų barokinio stiliaus baseinų. Noras turėti savitą kampelį skatina ieškoti netradicinių tvenkinių projektų, kuriems įgyventi pasitelkiamos retesnės apdailos medžiagos, skulptorių, kalvių meniniai darbai. Siūlome atsisakyti šablonų, nesuvaržytai žvelgti į jus supančią aplinką  ir kartu rasti tinkamiausią sprendimą.

Vandens telkiniai turėtų būti periodiškai valomi, keičiamas vanduo, šalinami išsikeroję, kitus užgožiantys augalai.

Vejos Veja – pagrindinis sodo elementas, harmoningai pritampantis bet kokio stiliaus aplinkoje.
Veja sieja į bendrą visumą atskirus sodo elementus – gėlynus, takelius, tvenkinį, daržą. Ji sukuria neutralų foną ryškioms spalvoms, statiniams.
Be įprastos dekoratyvinės vejos galima įrengti siauresnio pritaikymo vejas: sportinę, pavėsinę, žydinčią ar specialios paskirties.
Tradicinė veja  kartais pakeičiama daugiamečiais kiliminiais augalais – čiobreliais, šilokais, samanom, žieme, dobilais ir kt. Šiuo atveju išvengsite šienavimo ir turėsite žydintį kilimą. Pageidaujant galima ir tradicinėje žalioje vejoje įterpti žydinčių augalų svogūnėlių, gumbelių.
Sudėtingesnio reljefo sklype vejai įrengti prireiks specialios technikos pagalbos. Svarbu teisingai suformuoti vandens nutekėjimo kryptis, esant būtinybei įterpti drenažo sluoksnį.
Sudėtingos konfigūracijos vejos plote iškyla tvarkingo “ įrėminimo” problema. Be tradicinių vejos įrėminimo elementų – bortelių, trinkelių– siūlome naudoti sudėtingesnius rėmus: skaldos-akmens-samanų derinius, medienos elementus, akmens plokšteles.

0.000 prekių