Pridėti į norų sąrašą

Leptospermum scoparium (Manuka tree, Tea tree) – garsusis Naujosios Zelandijos arbatmedis, Manuka medis

27.00

Šiuo metu neturime

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: AKArb01027 Kategorijos: , , , , Žymos: , , ,

Aprašymas

Leptospermum scoparium (liet. Šluotinis sėklutis) – Naujosios Zelandijos arbatmedis, dar vadinamas manuka (iš maorių kalbos), manukos mirta ir panašiai. Tai visžalis krūmelis su smulkiais standžiais lapeliais, kurie yra labai aromatingi. Iš lapelių išgaunamas garsusis eterinis  aliejus, pasižymintis plačiu pritaikymu medicinoje ir higienoje.

Iš Mirtinių šeimos, kaip ir Thryptomene, Vaškagėlė ar Mirta. Gamtoje žydi baltais žiedeliais, ne raudonais kaip kultūrinės veislės. Žiedai turi ypač daug nektaro ir pritraukia bites, būtent taip  gaunamas garsusis manukos medus.

Naujosios Zelandijos ar Australišku arbatmedžiu vadina ir Leptospermum,  ir Melaleuca genčių kai kurias rūšis.

Manukos – nuo senų laikų Naujosios Zelandijos vietinių maori gyventojų vertinamas augalas. Šiandien Manukų medus garsus visame pasaulyje dėl savo ypatingų gydomųjų savybių ir žinovų laikomas vertingiausiu pasaulio medumi.

Žiemos metu laikyti vėsesnėje šviesioje vietoje. Vasarą puikiai jaučiasi  išnešti į balkoną ar terasą. Geriausiai auga saulėtoje vietoje. Žydi gegužės – birželio mėn. Laistyti būtinai minkštu vandeniu, nemėgsta kalkių. Dirva turi būti šiek rūgštinė. Vasarą reikia laistyti gausiai, žiemą – mažiau. Mūsų sąlygomis lauke nežiemoja, todėl prieš šalnas reikėtų įnešti į vidų. Gražios formos palaikymui reikėtų po žydėjimo genėti.

Vazonėlio skersmuo 15-19 cm, augalo aukštis apie 35-45 cm.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…