Pridėti į norų sąrašą

Mirta (Myrtus communis) – medelio formos kambarinis augalas, aukšta, 40-45cm

49.00

Dekoratyvinis vazonas parduodamas atskirai, pasirinkite Vazonai augalams.

Šiuo metu neturime

*Užsakant gėles ir augalus į kitus miestus, gaukite išankstinį eparduotuvės patvirtinimą eshop@sododizainas.lt

Produkto kodas: AKMyr02045 Kategorijos: , , , Žymos: , , , , , , ,

Aprašymas

Mirta (Myrtus communis) – medelio formos kambarinis augalas. Aukšta, 40-45 cm. Suformuota medelio pavidalu, lajos skersmuo 20-25 cm. Vazonėlio skersmuo 12-17 cm.

Mirta nuo seno buvo auginama kiekvienuose namuose, nes ji tradiciškai laikoma moteriškumo, vaisingumo simboliu. Kiekviena nuotaka pasiimdavo mirtą su savimi, palikdama gimtuosius namus. Tai vaistinis, aromatinis , šimtmečius kultivuojamas nuostabus augalas. Žydi mažais baltais žiedukais.

Mirta vasarą puikiai auga lauke – balkone ar terasoje. Prieš žiemą reikia būtinai įnešti į kambarį, lauke nežiemoja.

Augalas mėgsta šilumą ir drėgmę. Neperdžiovinkite žemės, gausus laistymas labai svarbus. Stebėkite, kai tik žemė pradžiūna – paliekite minkštu, ne kalkėtu  šiltu drungnu vandeniu. Mirtai labai svarbu, kad žemė visada būtų drėgna, vazonas pakėlus turi jaustis sunkus. Reikia dažnai laistyti ir kartais įmerkti į minkštą vandeni, pilnai panardinus vazoną, kad iškiltų oro burbulai. Minutei, ne ilgiau.  Vanduo turi būti šiltas, ne kambario temperatūros, o ranka jaučiamo šiltumo, drungnumo. Nes „kambario temperatūros“ stovintis asotyje vanduo yra per vėsus.

Mirta gražiau augs ant šviesios palangės. Retsykiais augalą pasukite, kad keras augtų tolygiai, nenukryptų į vieną pusę. Dažnai tręšti nereikia, pakanka 1 kartą per mėnesį. Vėliau reikėtų persodinti į keliais cm didesnį vazonėlį. Žemė universali, nesunki, ne molinga. Mirtą reikia reguliariai karpyti, kad būtų gražus burbuliukas.

Stebėkite augalo būklę, nes kartais mirtas puola voratinklinės erkutės, skydamariai ir miltuotieji amarai. Tokiu atveju būtinai augalą nuplaukite vandeniu arba ūkinio muilo tirpalu, pašalinkite kuo daugiau kenkėjų. Geriausia plauti gausiai apipurškiant lapelius ir šakeles. Kuo dažniau ir reguliariai, kol kenkėjai išnyks.

Jei neradote tinkamos prekės - aplankykite mūsų parduotuves arba susisiekite su mumis tel +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt
Dizaineriai, įmonės ar asmenys, perkantys didesniais kiekiais, kainų ir asortimento teiraukitės tel: +370 614 99719, epaštu: eshop@sododizainas.lt

Jums taip pat gali patikti…